רוצחי אל"מ שריה עופר ז"ל: "מקדישים את הרצח לג'עברי"

בעיצומו של הדיון בשלב הטיעונים לעונש של שני הפלסטינים שהורשעו ברצח אל"מ במיל' שריה עופר ז"ל, פרצו השניים בצהלות שמחה והלל לחמאס. לחדשות 2 Online סיפרו כי הם מקדישים את הרצח למפקד חמאס לשעבר, אחמד ג'עברי, שחוסל במהלך מבצע עמוד ענן בידי ישראל. התובע דרש מביהמ"ש להטיל על השניים עונש מאסר עולם

בבית הדין הצבאי שבסאלם נפתח היום (ה') שלב הטיעונים לעונשם של שני המחבלים הפלסטינים שנאשמים ברצח אל"מ במיל' שריה עופר ז"ל בחודש אוקטובר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון, תיאר התובע הצבאי כיצד רצחו השניים את עופר בביתו שבבקעת הירדן, זאת בידיעה כי מדובר בקצין מילואים בכיר בצה"ל. לאחר מכן כזכור, פצעו השניים את רעייתו מוניק, שהצליחה להימלט מהמקום. בגין המעשים דרש התובע מהשופט להטיל על השניים עונש מאסר עולם.

בתום דבריו פרצו הנאשמים בקריאות "אללה אכבר" והיללו את תנועת חמאס ואת רמטכ"ל הארגון לשעבר. "אנחנו מקדישים את הרצח לאחמד ג'עברי, לגדודי אל אקצא, לעם הפלסטיני ולעזה", אמרו השניים לחדשות 2 Online. פרקליטם הסביר בבית הדין כי השניים היו למעשה בני אדם נורמטיביים, וכי הפקעות האדמה ומדיניות העוצר והמעצרים שמנהיג הכיבוש הובילו אותם לבצע את המעשה.

בין הנוכחים באולם הייתה גם בתו של עופר ז"ל, שזומנה להעיד על פועלו ותרומתו של אביה לביטחון המדינה. ההכרעה בגזר דינם של הרוצחים צפויה להתקבל לקראת סוף החודש הבא.