השוטר שתועד מכה נער אזוק בשועפאט יועמד לדין

המחלקה לחקירות שוטרים הורתה להעמיד לדין בכפוף לשימוע את השוטר שתועד לפני מספר ימים תוקף קטין פלסטיני במהלך המהומות בשועפאט. מבדיקת חומרי החקירה נגדו עולה, כי השוטר עצר את הצעיר יחד עם שוטר נוסף, ולאחר שזה כבר היה מוטל על הקרקע כשהוא אזוק - הכה אותו ללא הצדקה. החשוד הורחק מעבודתו במשטרה למשך 15 ימים

ראש המחלקה לחקירות שוטרים החליט הערב (ד') להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד שוטר מיחידת המסתערבים של המשטרה, שתועד במהלך הפרות הסדר בשכונת שועפאט כשהוא מכה קטין בעודו שוכב כפות על הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמצעי תקשורת רבים בישראל ובעולם שידרו בימים האחרונים את הסרטון, שבו נראים שני שוטרי ימ"ס במהלך מעצר של חשוד, כאשר אחד מהם עושה שימוש חריג בכוח נגד החשוד המוטל כפות על הקרקע, לכאורה ללא כל הצדקה. שידור הסרטון עורר סערה בינלאומית וגרר ביקורת רבה נגד ישראל, לאחר שנטען כי קורבן התקיפה הוא לא אחר מאשר בן דודו של הנער מוחמד אבו ח'דיר שנרצח בידי פעילי ימין.

עוד טרם הוגשה תלונה נגד השוטרים, פתחה המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה בחקירת התקרית ונסיבותיה, כשבסיומה אותרו השניים ונעצרו.

פרקליטו של השוטר: "לחץ בינ"ל אינו סיבה להרפות את ידי המשטרה"

מפרטי החקירה עלה, כי אכן מדובר בתיעוד מעצרו של מפגין שהשתתף בהפרות הסדר בשכונת שועפאט. במהלך ההתפרעויות עצרו שוטרים מספר רעולי פנים, שנצפו מיידים לעבר הכוחות אבנים ובקבוקי תבערה. הצעיר שתועד היה קטין, שנעצר לאחר שזוהה לכאורה על ידי שני השוטרים כמי שתקף את הכוחות במקום ברוגטקה.

הראיות שנאספו נגד השוטר המכה, מבססות לכאורה את אשמתו בביצוע העבירות המיוחסות לו בתקיפת הקטין בעודו אזוק. הוא הורחק מעבודתו במשטרה למשך 15 ימים, כשבמקביל יועבר החומר בעניינו לבחינת הגורם המוסמך במשטרת ישראל כדי שישקול במקביל גם נקיטת אמצעים מנהליים נגדו.

עורך דינו של השוטר, עו"ד דב גלעד כהן מסר בתגובה לכתב האישום: "מרשי וחבריו הינם לוחמים מסורים ללא חת, המקריבים את כופת ונפשם למען ביטחון תושבי המדינה. הגם שה'שורה התחתונה' מצערת ואינה נעימה לעין, נזכיר כי מדובר היה בהתקפה מתוכננת של רעולי פנים חמושים שאינם אלא בבחינת מחבלים. הקטין דקר את מרשי, סירב להתפרק מנשקו ועשה כל שביכולתו כדי להשאיר את מרשי וחבריו בשטח עוין, ולמנוע מהם לצאת לאזור סטרילי. מוסר סלון אינו מן העניין במצב הזה ולחץ בינלאומי אינו סיבה להרפות את ידי לוחמינו".