אמה של שלי דדון ז"ל זעקה: "רוצח! שתישרף בגיהינום!"

בבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום כתב אישום נגד חוסיין ח'ליפה, תושב הכפר אעבלין, בגין רצח שלי דדון ז"ל לפני כחודשיים במגדל העמק. אמה של דדון שנכחה בדיון זעקה לעבר הנאשם ברצח בתה: "שאלוהים ישרוף אותך בגיהינום, רוצח!". הנאשם: "לחצו עליי לשחזר רצח שלא ביצעתי"

זעקות השבר של האם האבלה הדהדו באולם בית המשפט: פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד חוסיין ח'ליפה, בן 34 מהכפר אעבלין, בגין רצח הנערה שלי דדון ז"ל באזור התעשייה של מגדל העמק לפני כחודשיים. בני משפחתה של דדון שנכחו בדיון, התפרצו בזעם לעבר הנאשם במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רוצח! אתה רוצח! שאלוהים ישרוף אותך בגיהינום שלקחת ככה את הבת שלי", זעקה לעברו אילנה, אמה האבלה והכואבת של דדון. לכתבים אמרה האם: "שיישרף, הוא רוצח וחיה". אביה של דדון, יעקב, ביקש מכל מי שעולה למונית להישמר ולהיזהר - כדי שמקרה כמו שאירע לבתו לא יישנה.

הדיון בו הוגש כתב האישום נגד ח'ליפה נערך לאחר ששחזר את הרצח. הראיות שהפלילו את ח'ליפה היו ציפורן מלאכותית של דדון שנמצאה ברכב, בנוסף לדנ"א שלה.

עם זאת, לטענתו של הנאשם ברצח, הוא שחזר אותו למרות טענתו כי כלל לא ביצע אותו: "השב"כ והמשטרה לחצו ואיימו עליי לשחזר את המעשה, לא פגשתי מעולם את שלי דדון", מסר בשיחה עם חדשות 2 Online בבית המשפט. "הודיתי תחת לחץ, בחמישה ימים ישנתי שעה וחצי".

"השחזור לא תואם לראיות". עו"ד רסלאן (חדשות 2)


"השחזור אינו מאשש את עצם המעשים", הבהיר עורך דינו של ח'ליפה, אחמד רסלאן. "השחזור חייב להתאים לחומר החקירה. כל עוד הוא לא מתאים, מדובר בשחזור לא נכון. היו שיצאו זכאים מתיקים יותר מורכבים מזה".

דדון נדקרה פעם אחר פעם - וננטשה כשהיא מתבוססת בדמה

מכתב האישום עולה כי דדון ז"ל, יצאה מביתה שבעפולה בדרכה לראיון עבודה, והמתינה בתחנה המרכזית בעיר. סמוך לשעה 7:30 עלתה לאוטובוס ציבורי למגדל העמק, ובשעה 7:55 לערך, הגיע האוטובוס לתחנה הסמוכה ל"פרץ סנטר" במגדל העמק.

סמוך לשעה 8:04, הגיע ח'ליפה במונית אל תחנת ההסעה בה המתינה דדון ואסף אותה למוניתו, לאחר שביקשה ממנו להסיעה למשרדי חברת "Babcom". בין ח'ליפה לבינה התפתחה שיחה שתוכנה אינו ידוע.

אמה האבלה של דדון ז"ל (חדשות 2)


ח'ליפה החל בנסיעה לכיוון רמת גבריאל, אולם ממניעים שאינם ידועים, הוא לא הסיע את דדון ליעדה, אלא הסיע אותה למגרש חניה נטוש בפאתי אזור התעשייה. בעודם במונית, התקשרה דדון לבת דודתה ופתחה עמה בשיחה בה לחשה לה כי היא נמצאת במונית שהגדירה "אחת המפחידות" וכי היא "לא נושמת". בשלב זה, נותקה השיחה.

על פי כתב האישום, בשלב שאינו ידוע גמלה בלבו של ח'ליפה ההחלטה לגרום למותה של דדון. סמוך לשעה 08:10, עצר ח'ליפה את המונית ויצא ממנה, נטל סכין ארוכה וחדה ודקר את דדון שוב ושוב - כשהיא מנסה להימלט מפניו ללא הצלחה.

הנאשם ברצח בבית המשפט (חדשות 2)


במשך דקות, תוך שדדון נגררה ממקום למקום, שב ח'ליפה לדקור את דדון דקירות נוספות בכל חלקי גופה. דדון נאבקה בו, ניסתה להגן על עצמה באמצעות ידיה ואף שרטה אותו - אולם לא יכלה לו. ח'ליפה השאיר אותה במגרש כשהיא מתבוססת בדמה. דדון נותרה במגרש שכובה על גבה, כשהיא פצועה ודקורה - עד שמתה.

הושארה על הכביש מתבוססת בדמה. דדון ז"ל (פייסבוק)


ח'ליפה נמלט מהמקום, ובדרך זרק את מכשיר הטלפון הסלולרי של דדון שנותר במונית דרך חלון המונית, סמוך לכניסה למגרש החניה. משם המשיך בנסיעה לכפר חג'אג'רה, שם זרק לצד הכביש את ארנקה של דדון שנותר אף הוא במונית. במהלך אותו יום ובימים שלאחר מכן, ניקה ח'ליפה את המונית במטרה להעלים ממנה את דמה של דדון. הפרקליטות ביקשה היום מבית המשפט לעצור את ח'ליפה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.