טאדסה גטאהון הורשע ברצח עו"ד נתן ז'ורנו ובתו

שופטי בית המשפט המחוזי החליטו להרשיע את טאדסה גטאהון ברצח עו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית בבניין כלל בירושלים. "כוונת הרצח קיימת מאחר והנאשם נכנס למשרדם של השניים וירה בהם מספר רב של כדורים", טענו השופטים

גטאהון בעת מתן האישום, ארכיון (יוסי זילברמן)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את טאדסה גטאהון ברצח עו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית לפני כשנה בבניין כלל בירושלים ביולי 2013. "הנאשם רצח את המנוחים בכוונה תחילה", נכתב בפסיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעת הרשעתו של גטאהון בסעיף הרצח, ציין השופט צבי סגל כי התרשם כי אכן היתה כוונה תחילה במעשיו של גטאהון שכן "לאחר שנכנס למשרדם וירה בהם באכזריות מספר רב של כדורים". השופטים בן ציון גרינברגר וארנון דראל הסכימו עם השופט סגל, ובכך הוחלט להרשיע את גטאהון ברצח.

נתן ז'ורנו ז"ל (המשפחה)

גטאהון הואשם באוגוסט 2013 בגין רצח עורך הדין נתן ז'ורנו ובתו ימית בירושלים. בכתב האישום נטען כי גטאהון שכר את שירותיו של ז'ורנו, במסגרת הליך גירושין, וטען כי עורך דינו שיתף פעולה עם עורכת הדין של אשתו. הוא דרש את כספו בחזרה ומשנענה בשלילה - ירה בעורך הדין ז'ורנו ובבתו למוות.

לפי האישום, ביוני 2012 ביקש גטאהון, שעבד כמאבטח בחברת "מודיעין אזרחי", מעורך הדין ז'ורנו לייצג אותו בהליך הגירושין. השניים סיכמו על שכר טרחה של 20 אלף שקלים. עשרת אלפים שקלים, הועברו לז'ורנו במעמד החתימה, וכחודש לאחר מכן העביר לו הלקוח 1,600 שקלים נוספים. לפי ההסכם היה אמור גטאהון להשלים את הסכום עם מתן החלטת בית הדין. לפי האישום, כעבור חודש שלח עורך הדין מכתב ללקוח ובו הודיע לו על הפסקת ייצוגו. גטאהון מצידו שלח מכתב תלונה ללשכת עורכי הדין בו התלונן על אופן טיפולו של עורך הדין ז'ורנו בתיקו, וביקש עזרה בקבלת כספו בחזרה.

ועדת האתיקה של מחוז ירושלים גנזה את תלונתו של הנאשם. גטאהון הגיע עוד פעמיים למשרדו של עורך הדין כדי לדרוש את כספו בחזרה. בפעם השלישית, בחודש יולי 2013, הגיע שוב למשרד בבניין כלל בירושלים. הוא חיכה במשך 45 דקות בחוץ ואז, לפי האישום, חצה את חדר הכניסה ניגש למשרדו של עו"ד ז'ורנו ושלף אקדח מכיס מכנסיו. "הוא כיוון את האקדח לעבר פלג גופו העליון של המנוח וירה במנוח מספר כדורים בכוונה להמיתו", נכתב בכתב האישום. אז מתואר כי יצא לחדר הכניסה כיוון את האקדח גם אל עבר בתו וירה בה למוות. גטאהון מואשם ברצח בכוונה תחילה.