מאסר עולם לרוצח חברו בכפר חרוב

נוסף על השנים הארוכות בכלא, גזרו שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת על רוסלן יעקובוביץ' פיצוי כספי למשפחת הנרצח, אור ריבק, בסך 258 אלף שקלים. השופטים: "רצח לשם רצח"

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע היום (ב') את רוסלן יעקובוביץ' (21) ברצח חברו אור ריבק בכפר חרוב בחודש אפריל. השופטים השיתו על הצעיר עונש מאסר עולם ופיצוי למשפחת הנרצח בסך 258 אלף שקלים - הסכום המקסימלי הקבוע בחוק העונשין. בניגוד לעמדת סניגורו, הודה יעקובוביץ' ברצח בכוונה תחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנאשם גמל לחברו ולמשפחתו רעה גדולה תחת הטובה אשר נעשתה עמו", כתבו השופטים תאופיק כתילי, אשר קולה ודני צרפתי בהחלטתם. "הנאשם, וכמפורט בהכרעת הדין, גמר אומר בלבו להמית את חברו הטוב, וזאת בדם קר ובכוונה תחילה.

"הנאשם נטל סכין ועשה את הנורא שבמעשים, את החמורה שבעבירות החקוקה עלי ספר ונטל את נפשו של חברו הקרוב והרגו נפש. המנוח, בחור צעיר היה, שכל עולמו ועתידו לפניו היה, ועתיד זה נגדע, כך בחטף, בהינף יד של דקירת סכין אחת ועוד אחת וללא סיבה נראית לעין, רצח לשם רצח!".

 

זירת הרצח, ארכיון (חדשות 2)

השבוע, בפתח דיון הקראת כתב האישום הודה יעקובוביץ' ברצח ואמר לשופטים: "אני מודה במעשה ויודע שהוא מאוד חמור. אם להגיד את האמת, לא התכוונתי להרוג אותו. היה לי ויכוח וזה גרם לי להתעצבן, אני מוכן לקחת עליי את האחריות ואני מצטער".

בעודו עומד מול הנוכחים באולם המשפט, שחזר יעקובוביץ' את הסיבות שהובילו אותו לביצוע מעשיו. "היה לי ויכוח ביני לבינו וזה גרם לי להתעצבן", סיפר. "הוא קילל את אמא שלי ונפגעתי. כשלקחתי את הסכין התכוונתי לפגוע בו אבל לא להרוג. בזמן שאתה עצבני לא כל כך חושבים. אני מאוד מצטער על מה שעשיתי ומבקש להתחשב בגיל הצעיר שלי. מה שתיתנו לי מגיע לי מהשמיים".

אמו של אור ריבק בביהמ"ש (חדשות 2)

בכתב האישום נטען כי יעקובוביץ' שלף ממגירה במטבחון סכין, ניגש לריבק ששכב על גבו ודקר אותו ארבע דקירות - שתיים מהן בחזה. ריבק, שנפל מן המיטה וזחל כשהוא שותת דם, צולם על ידי יעקובוביץ' במכשיר הסלולר שלו כשהוא נאבק על חייו.

לפי כתב האישום, יעקבוביץ' שטף את הסכין ואת ידיו, ארז תיק עם בגדים ויצא מן הדירה כשהוא נותן לחברו הגוסס למות. "המנוח הצליח להגיע בזחילה, לספה שבסלון, ונשען עליה בפלג גופו העליון. תוך זמן קצר, נפטר", נכתב.