סייעה להמיס את גופת גרושת בעלה - ותשלח ל-15 שנות מאסר

לפני יותר משנה סייעה אולגה גורליק לבעלה לרצוח את גרושתו ולהעלים את גופתה. בין היתר, בדקה בגוגל כיצד אפשר להמיס גופת אדם ואיזו חומצה תשיג את האפקט היעיל ביותר. היום החליט בית המשפט לשלוח אותה ל-15 שנות מאסר בפועל. "ייתכן שנערער", אמר סנגורה

"זלזלה בערך החיים", אולגה גורליק (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (ב') 15 שנות מאסר בפועל על אולגה גורליק, שסייעה לבעלה זאב ברצח גרושתו איריס גורליק-וסילייב ובהמסת גופתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בגזר הדין ציינו השופטים, כי אופי המעשים והעובדה שבוצעו לאחר תכנון קר ומחושב לאורך תקופה ממושכת, מצביעים על כך שמידת הזלזול של הנאשמת במנוחה, והתעלמותה מזכותה הבסיסית לחיים הייתה רבה.

בפרקליטות הביעו סיפוק מהעונש, שעמד לטענתם בהלימה למעשיה של הנאשמת יחד עם בעלה. "מדובר ברצח אכזרי שלאחריו הנאשמים התנהגו בצורה מזעזעת על מנת לטשטש את פעולותיהם", אמר נציג התביעה. "המעשה של הנאשמים השאיר שלושה ילדים יתומים מאם ותפקידה של הנאשמת היה מרכזי. בית המשפט קיבל את עמדתנו וגזר על הרוצח מאסר עולם, ועל הנאשמת גזר עונש חמור של 15 שנות מאסר שהולם את מעשיה בעת האירוע".

פרקליטה של הנאשמת, עו"ד מיכאל עירוני, טען כי העונש שנגזר על מרשתו אינו מידתי והבהיר כי נשקלת אפשרות לערעור על ההחלטה.

תכננו רצח בקור רוח, אולגה ובעלה זאב (חדשות 2)

בדקו בגוגל: "כיצד להיפטר מגופה?"

בכתב האישום שהוגש נגד השניים לפני כשנה, מתואר האופן המחריד בו תכננו בני הזוג את רצח גרושתו של זאב גורליק, ואת התהליך שבו נפטרו מגופתה. על פי האישומים, כבר בחודש מרס החלה אולגה להתעניין בטכניקות שבהן תוכל להשתמש כדי להסתיר את גופתה של איריס לאחר שירצחו אותה.

מחקירת המשטרה עולה כי במסגרת איסוף המידע ערכה הנאשמת חיפושים בגוגל ובדקה כיצד ניתן להמיס גופת אדם ואיזו חומצה תשיג את האפקט היעיל ביותר. לנוכח הממצאים שאפסה, רכש בעלה סודה קאוסטית, הידועה ביכולת ההמסה שלה, וכן חבית גדולה לשם תיכנן ל הכניס גופת גרושתו לאחר שתירצח.

עוד התברר, כי השניים נערכו לאפשרות שייחקרו בעתיד על אודות היעלמותה של אולגה, וניסו להיערך לחקירת משטרה בעזרת טיפים שמצאו באינטרנט.