אישום: שכנע את ילדיו לכסות את עיניהם, כבל את ידיהם ושיסף את גרונם

כתב האישום שהוגש נגד אבי לוי מתאר כיצד תכנן לפרטי פרטים את רצח שני ילדיו ישי בן 11.5 ושרה בת 10, בעקבות סכסוך מתמשך עם גרושתו סביב המשמורת. לפני שהגיעו מארה"ב לבקרו הוא רכש סכין שבאמצעותה דקר אותם בזה אחר זה בדירתו לאחר שהורה להם לכרוע על ברכיהם כשפניהם מכוסות‎

ישי ושרה ז"ל, ארכיון (באדיבות המשפחה)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד אבי לוי, תושב ישרש, בגין רצח ילדיו לפני כשבועיים. מכתב האישום, המתאר בפירוט את הרצח המזוויע, עולה כי האב תכנן מראש לפגוע בילדיו הצעירים ישי ושרה ז"ל, וזאת על רקע סכסוך אלים ומתמשך עם גרושתו המתגוררת בחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים הגיעו הילדים, ישי בן ה-11.5 ושרה בת ה-10, לביקור בישראל מאוהיו שם הם מתגוררים עם אמם. במשפחתו של לוי נערכו להגעתם ואף ערכו להם מסיבה גדולה. בתום האירוע, פרש לוי יחד עם ילדיו ליחידת הדיור שבה הוא מתגורר. שם, הוא אילץ אותם לעטות כיסוי בד על עיניהם, הורה להם לרדת על ברכיהם - ואז שיסף את גרונם בזה אחר זה.

כתב האישום מתאר את הדרך שבה תכנן מראש האב את רצח ילדיו. יום קודם לכן הוא ניגש לחנות לכלי עבודה ברחובות, שם רכש אזיקונים שבאמצעותם כבל את ידיהם של ישי ושרה. הוא אף רכש סכין מטבח בעלת להב של כ-20 סנטימטרים באותו יום על מנת לבצע את זממו.

הנאשם ברצח בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

מסרב לשתף פעולה עם החוקרים

"הנאשם שכנע את הילדים להניח לו לכרוך את הבנדנות סביב ראשיהם, באופן שיכסו את עיניהם, ולכבול את ידיהם מאחורי גבם באמצעות האזיקונים", נכתב בכתב האישום. "הנאשם ניגש אל הילדים מאחור, כשהסכין בידו, ושיסף, באמצעות הסכין, את גרונותיהם, בזה אחר זה, באבחה אחת ובעוצמה רבה".

לוי הניח את גופות ילדיו הקטנים על שמיכה אותה פרש מבעוד מועד על רצפת החדר והשליך את הסכין ששימשה אותו בסמוך לגופות. בהמשך שטף את עצמו מדם ילדיו, לבש בגדים נקיים ונסע ברכבת לתחנת המשטרה ברמלה - שם הסגיר עצמו.

ליומנאי בתחנת המשטרה אמר לוי "באתי לכאן להסגיר את עצמי כי רצחתי את ילדי". למעט אותו משפט, לוי הסתגר ולא היה מוכן להשיב לשאלות החוקרים. בשלב מסוים באותו לילה הוא הביע נכונות לשחזר את המקרה, אך ברגע האחרון חזר בו.

קרן לוי וילדיה, ארכיון (באדיבות המשפחה)

האם לאחר הרצח: "לא הראיתי את הפחדים שהיו לי ממנו"

אבי לוי ואשתו התגרשו לפני מספר שנים בעקבות התנהגות אלימה מצדו. בעקבות הגירושים היא נאלצה לעזוב יחד עם שני ילדיה לארה"ב. בהסכם פשרה עליו חתום בית משפט לענייני משפחה, נפסק כי לוי יוכל לראות את ילדיו פעמיים בשנה. "תמיד הייתי במאבק הישרדותי - הכל בשבילם. בחיים לא הראיתי את הפחדים שהיו לי ממנו", סיפרה האם ימים ספורים לאחר הרצח. "מעולם לא הייתה לי מחשבה לעזוב את ישראל, אבל לא יכולתי לשאת את הפחד ממנו".

ימים לאחר הרצח, הוטסו גופות הילדים לארה"ב שם הובאו השניים למנוחות. האם האבלה, היא שהתעקשה על הסרת צו איסור הפרסום על פרטיו של בעלה לשעבר. "אני רוצה שכל עם ישראל וגם היהודים שחיים כאן בקולומבוס יידעו מי הרוצח", אמרה אז. "חשוב לי שיידעו איזה ילדים הוא לקח - ילדים שהיו כל חיי".

בשל חומרת המעשים שהוגדרו על ידי הפרקליטות "יוצאים דופן באכזריותם", החליט בית המשפט לקבל את הבקשה להשאיר את לוי במעצר עד תום ההליכים המשפטיים. "העבירות המיוחסות למשיב מקימות חזקה, כי שחרורו עלול לסכן את הציבור", נכתב בבקשת הפרקליטות. עורך דינו של האב ממשיך לטעון כי מרשו אינו שפוי, אך על פי גורמים המעורים בחקירת המקרה, הוא סירב פעם אחר פעם להיבדק על ידי פסיכיאטר.