הנאשם שבר שתיקה בבית המשפט: "לא התכוונתי להרוג, מצטער על המעשים"

רוסלן יעקבוביץ', הנאשם ברצח חברו אור ריבק בדירתם המשותפת בכפר חרוב לפני כחודשיים, הודה בפתח הדיון בכתב האישום שהוגש נגדו בביצוע הרצח. "לא התכוונתי להרוג אותו, רק לפגוע. אני מצטער על המעשים", אמר בפני השופטים

רוסלן יעקובוביץ' ואור ריבק

דרמה התרחשה אתמול (ה') במהלך משפטו של רוסלן יעקובוביץ' בן ה-21 הנאשם ברצח חברו אור ריבק ז"ל בדירתם המשותפת בקיבוץ כפר חרוב לפני כחודשיים. רוסלן, שהתמיד במהלך הדיונים לשמור על שתיקה, הפתיע אתמול את השופטים והודה במעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח דיון הקראת כתב האישום הודה יעקובוביץ' ברצח ואמר לשופטים: "אני מודה במעשה ויודע שהוא מאוד חמור. אם להגיד את האמת, לא התכוונתי להרוג אותו. היה לי ויכוח וזה גרם לי להתעצבן, אני מוכן לקחת עליי את האחריות ואני מצטער".

זירת הרצח בכפר חרוב (חדשות 2)

בעודו עומד מול הנוכחים באולם המשפט, שחזר יעקובוביץ' את הסיבות שהובילו אותו לביצוע מעשיו. "היה לי ויכוח ביני לבינו וזה גרם לי להתעצבן", סיפר. "הוא קילל את אמא שלי ונפגעתי. כשלקחתי את הסכין התכוונתי לפגוע בו אבל לא להרוג. בזמן שאתה עצבני לא כל כך חושבים. אני מאוד מצטער על מה שעשיתי ומבקש להתחשב בגיל הצעיר שלי. מה שתיתנו לי מגיע לי מהשמיים".

יעקובוביץ' בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

צילם בסלולר לאחר הרצח

במהלך חודש מאי הוגש נגד יעקוביביץ' בגין רצח מי שהיה חברו הטוב אור ריבק, בדירתם בקיבוץ כפר חרוב. בכתב האישום נטען כי הוא שלף ממגירה במטבחון סכין, ניגש לריבק ששכב על גבו, ודקר אותו ארבע דקירות, שתיים מהן בחזה. ריבק, שנפל מן המיטה וזחל בסלון שותת דם, צולם על ידי יעקובוביץ' במכשיר הסלולר שלו, כשהוא נאבק על חייו.

"צילם אותו בנשימותיו האחרונות" (חדשות 2)

לפי כתב האישום, יעקבוביץ', שטף את הסכין ואת ידיו, ארז תיק עם בגדים ויצא מן הדירה, כשהוא נותן לחברו הגוסס למות. "המנוח הצליח להגיע בזחילה, לספה שבסלון, ונשען עליה בפלג גופו העליון. תוך זמן קצר, נפטר", נכתב.