צפו: עימות בין נהג אוטובוס לנוסעת תועד בנייד

שאלה לגבי מסלול הנסיעה של קו 240 של "דן" הצית עימות חריף בין נוסעת ובין נהג האוטובוס. הנהג המטיר על הנוסעת קללות וגידופים ובין היתר כינה אותה "שרמוטה" ו"חולת רוח" מול הנוסעים. הנוסעת תובעת פיצויים מהחברה בסך 150 אלף שקל וטוענת "חשתי מפוחדת ומושפלת". חברת דן: "הנהג הציג גרסה הסותרת את טענות הנוסעת"

קללות נמרצות, שהטיח נהג תחבורה ציבורית של "דן" בנוסעת, עלולות לעלות לחברה ביוקר. תושבת תל אביב, שעלתה לאוטובוס בקו 240 של החברה, שאלה את הנהג שאלה לגבי מסלול הנסיעה של האוטובוס ולטענתה זכתה בתגובה לשצף של גידופים. הנוסעת, שלטענתה נאלצה לרדת מהאוטובוס כשהיא מושפלת ומפוחדת, תובעת כעת פיצויים מ"דן" בסך 150 אלף שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב התביעה, שהוגש השבוע לבית משפט השלום בתל-אביב באמצעות עורך הדין אופיר בן-משה, מתאר את האירוע שהתרחש לפני שלושה חודשים. הנוסעת בת ה-30 עלתה על האוטובוס בתחנת הקריה בתל אביב. זמן קצר לאחר שהחלה בנסיעה התלקח העימות בינה ובין הנהג, שתועד על ידי הצעירה במצלמת המכשיר הנייד שלה.

"אני מפחד?", שואל הנהג את הנוסעת בתחילת ההקלטה. "יש לי רווחים מבחוץ יותר מהעבודה הזאתי. מה את מבלבלת לי את הביצים? אני לא אעשה תאונה בשביל להוריד אותך מתי שאת רוצה". "שואלים אותך שאלה", משיבה הנוסעת לנהג שמצידו מטיח בה "את משוגעת?".

"יא משוגת, תרדי יא פסיכית". ארכיון (חדשות 2)

"לכי לאברבנאל, שם יטפלו בך"

הנוסעת לא נשארת חייבת ועונה לנהג: "שאלתי אותך כשהיית בתחנה יא פסיכי". משלב זה הסלימה במהירות השיחה. נהג האוטובוס מרים את קולו ומשיב לנוסעת: "לא הייתי בתחנה. יצאתי! אם לא הייתי יוצא הייתי מוריד אותך. אני עובד 12 שעות ביום. גברת, את צריכה לתפקד".

הנוסעת משיבה: "מזיז לי את התחת כמה אתה עובד" ומכנה את הנהג "משוגע" ו"פסיכי". בתגובה מתחיל נהג האוטובוס בשצף גידופים ומטיח בנוסעת: "את לא נורמלית, תלכי לאברבנאל. ייקחו אותך לשמה, יטפלו בך. משוגע מי שעשה אותך. ה... שעשה אותך הוא המשוגע... יא משוגעת, יא פסיכית, אם חשבתם שהנהגים פסיכים, אז את הפסיכית הכי גדולה".

הנוסעת שחשה מאוימת, לדבריה, מהקללות שהומטרו עליה ביקשה מהנהג שיעצור כדי שתוכל לרדת מהרכב ושוב כינתה אותו "פסיכי". בתגובה כינה אותה הנהג של "דן" "חולת רוח", ו"שרמוטה" ושאל אותה: "את חושבת שאת מפחידה אותי? תרדי למטה יא פסיכית".

גם לאחר שירדה מהרכב לא פסק הנהג מלגדף את הנוסעת ואמר לה: "יא פסיכית, יא חולה". לפני שנסע איימה הצעירה על הנהג, איחלה לו למות ואמרה לו "חכה חכה יא בן של ...".

"הטיח גסויות שהדעת לא סובל". ארכיון (חדשות 2)


נמנעת מלנסוע בקו

בכתב התביעה שהגישה הצעירה היא טוענת כי מאז האירוע היא נמנעת מלנסוע בקו 240 מחשש שתאלץ להיתקל בנהג, למרות שמדובר בקו המהיר ביותר לביתה. "הנהג השתלח בתובעת באופן חסר כל תקנה ובבוטות חסרת מעצורים והטיח בה גסויות שהדעת אינה סובלת מנהג אוטובוס ציבורי", טוען פרקליטה, בן-משה, ומוסיף: "לא ניתן להשוות את רמת ההתנהגות והנימוס המצופים מנהג בשירות חברת תחבורה ציבורים לאלה של הנוסעים".

לטענת הנוסעת ההשתלחות של הנהג הינה בגדר לשון הרע ולפיכך היא זכאית לפיצויים בסך 70 שקל, ללא הוכחת נזק. בנוסף דורשת הצעירה מ"דן" פיצויים עונשיים בסך 31 אלף שקל ופיצוי בגין עוגמת נפש בסכום של 50 אלף שקל. סך הכל, מגיעה התביעה לסכום של 150 אלף שקל.

מחברת "דן" נמסר בתגובה: "לחברת דן לא הגיעה התביעה המוזכרת. הנוסעת פנתה בעבר לחברה והלינה על האירוע. לאחר שנתקבלה גרסת הנהג אשר הציג גרסה הסותרת את גרסתה, נתבקשה הגברת לשמש כעדה בטריבונל השיפוטי של "דן". כל פניותינו לגברת ולעורכת דינה לא נענו".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv