6 חודשי עבודות שירות לבן שופט שהורשע בייבוא סם

תום אלקלעי, בנו של שופט בית משפט השלום בתל אביב עזריה אלקלעי, הורשע בייבוא ק"ג סם הזיה מסוג DMT וכן בהחזקת LSD שלא לצריכה עצמית. בית המשפט המחוזי גזר עליו 6 חודשי עבודות שירות על עבירה שעונש המקסימום שלה הוא 20 שנות מאסר. ביהמ"ש: מאסר בפועל עשוי לפגוע בטיפול שעבר, אלקלעי לא בעל דפוסים עברייניים

השפעות דומות ל-LSD. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר אתמול (ב') שישה חודשי עבודות שירות על תום אלקלעי (31), בנו של שופט בית משפט השלום בתל אביב עזריה אלקלעי, שהורשע בעבירות של ייבוא וסחר בסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלקלעי הורשע בייבוא סם הזיה מסוג DMT במשקל של יותר מקילוגרם, שאותו הזמין מהולנד דרך הרשת. החבילה שהכילה את החומר האסור יורטה על ידי המשטרה בנמל התעופה בן גוריון והוחלפה בחבילת דמה. אלקלעי הגיע לסניף הדואר בכלבו שלום שבתל אביב ולאחר שאסף את החבילה - קפצו עליו השוטרים שהמתינו לבואו ועצרו אותו.

נוסף על עבירה זו הורשע אלקלעי גם בקניית קנאביס בהיקף של אלפי שקלים וכן בהחזקה שלא לשימוש עצמי של 100 טיפות LSD.

סם ה-DMT הוא סם ממשפחת הסמים ההזייתיים והשפעותיו דומות לאלה של LSD. מקור הסם הוא בקליפת עץ המימוזה. מקילוגרם של קליפת עץ ניתן להפיק לכל הפחות חמישה גרם של סם, כמות המספיקה לעשרות מנות ומהווה כמות מסחרית. כתב האישום שהוגש נגד אלקלעי הוא כתב האישום הראשון המייחס לנאשם עבירות הקשורות לסם ה-DMT.

מריחואנה באלפי שקלים. ארכיון (חדשות 2)


עונש מקסימלי של 20 שנות מאסר

בדיון הטיעונים לעונש הדגישה התביעה כי עונש המקסימום בגין העבירות בהן הורשע אלקלעי עומד על 20 שנות מאסר. עוד הדגישה הפרקליטות את הכמות הגדולה שאותה ייבא אלקלעי ארצה. סך הכל דרשה התביעה עונש שאורכו בין שנה ל-20 חודשי מאסר בפועל.

מנגד טענו סנגוריו של אלקלעי כי יש לזקוף לזכותו את העובדה שמאז נעצר הוא הפסיק לחלוטין להשתמש בסמים מכל סוג שהוא. בנוסף הדגישו עורכי הדין את העובדה שאלקלעי הביע חרטה על מעשיו וכן הדגיש הפרקליט את הישגיו של בן השופט בהליך הטיפולי. הסנגורים, אבי עמירם ואיתן סבג, טענו גם כי פרסום דבר מעצרו של אלקלעי באמצעי התקשורת הסב נזק גדול לו ולבני משפחתו.


ביהמ"ש: "מאסר עשוי לפגוע בהישגיו"

שירות המבחן התרשם כי מאסר עלול לגרום להידרדרות נוספת במצבו של אלקלעי ולכן המליץ להטיל עליו עבודות שירות. בית המשפט, כאמור, קיבל את המלצת שירות המבחן והשית על אלקלעי שישה חודשי עבודות שירות.

בגזר הדין נכתב כי "לנאשם לא היה כל מניע רווחי במעשיו. הנאשם נעצר והודה מיד בעבירה בה נחשד וחשף מיוזמתו מידע ועבירות נוספות. אלקלעי אינו מחזיק בדפוסי התנהגות או חשיבה עברייניים ומשך מאסר עלול לפגוע בהישגיו הנוכחיים בטיפול שעבר וימשיך לעבור ולגרום להידרדרות נוספת". בנוסף הדגיש השופט את העובדה כי לאלקלעי אין עבר פלילי.