העתירה נדחתה, בית המחבל שרצח את ברוך מזרחי ייהרס

בג"ץ דחה את העתירה נגד הריסת ביתו של זיאד עוואד, פעיל חמאס ששוחרר במסגרת עסקת שליט וביצע את פיגוע הירי בליל הסדר האחרון. השופטים: "אין לפנינו מקרה של משפחה תמימת דרך שנקלעה בעל כורחה ל'חטאי אבות'. בנו של עוואד מעורב עד צוואר בפעולתו של אביו"

הנאשמים ברצח. זיאד ובנו (דוברות המשטרה)

שופטי בג"ץ שדנו היום (ג') בעתירה נגד הריסת ביתו של זיאד עוודא, ששוחרר מהכלא במסגרת עסקת שליט ורצח את השוטר ברוך מזרחי בליל הסדר האחרון - דחו אותה. המשמעות: צה"ל יוכל להרוס את המבנה בחלוף 12 שעות מרגע ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את החלטתם נימקו השופטים בכך שכתבו כי "אין לפנינו מקרה של משפחה תמימת דרך שנקלעה בעל כורחה ל'חטאי אבות'. בנם של עוואד והעותרת 2 (רעייתו של עוואד), מעורב עד צוואר בפעולתו של אביו, גם אם לא הוא זה שירה בנשק וגם אם לא נכח בשעת הפיגוע.העותרת 2, כפי שעולה מהודעותיו של הבן, ידעה על הטמנת הנשק ועל האימונים של עוואד".

אתמול נרשם דיון סוער בבית המשפט העליון, כשאלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל, הדס, תקפה את מגישי העתירה נגד הריסת בית המחבל. "אנחנו החפים מפשע, לא הוא. המחבל בא ופגע בנו, אנחנו לא עשינו לו שום דבר", אמרה בצאתה מאולם הדיונים.

ניצב-משנה ברוך מזרחי (דוברות משטרת ישראל)

השופטים דנו בתשובת המדינה לעתירה שהוגשה על ידי ארגוני זכויות אדם נגד הריסת ביתו של עוואד. "אני מצפה מבג"ץ שיסתכלו בעיניים שלי ויראו איזה סבל כל המשפחה עוברת", ביקשה אלמנתו של מזרחי בעיניים דומעות. "תסתכלו על העיניים של הילדים שלי, אני נשארתי עם חמישה ילדים יתומים".

עם תום הדיון בבית המשפט תקפה מזרחי את עו"ד סיגי בן ארי, שהגישה את העתירה נגד הריסת בית המחבל בשם המוקד להגנת הפרט. בתגובה, השיבה עו"ד בן ארי: "המדינה החליטה לשחרר את גלעד שליט, ואם המדינה חושבת שהיא עשתה טעות, אז היא עשתה טעות. עכשיו היא באה לנקום בבית של אחיו של מישהו ששוחרר בעסקה. איפה הסבירות? איפה המידתיות? איפה זכויות האדם?".

"בסך הכל נסענו לליל הסדר". מזרחי (חדשות 2)

"מה עשינו? בסך הכל נסענו לליל הסדר"

בתגובה על הדברים התפרצה האלמנה הדס מזרחי ואמרה: "איפה זכויות האדם שלי? אני עשיתי משהו? פגעתי במישהו? בכך הכל נסעתי בערב ליל הסדר, חג החירות, להורים שלי. המחבל והבן שלו רדפו אחרינו בלי הפסקה עד שהצלחנו לברוח מהם".

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי אב ובנו, פעילי חמאס תושבי הכפר אידנא, נעצרו והוכרזו כמבצעי הירי שבוצע בערב פסח בדרום הר חברון. כתוצאה מהירי נהרג ניצב-משנה ברוך מזרחי ז"ל, בן 46 תושב מודיעין, בעוד שאשתו וחמשת ילדיו הצליחו לברוח מן האש.

הידיעה על מעצר החשודים בירי עוררה ביקורת רבה סביב שאלת שחרור מחבלים, לאחר שנודע כי המחבל זיאד עוואד שוחרר מן הכלא הישראלי במסגרת עסקת שליט. עם מעצר שני החשודים, שהודו בירי וברצח ברוך מזרחי ז"ל, הוציא צה"ל צו הריסה לביתם.