אמו של החייל עדן אטיאס ז"ל לשופטים: "הרוצח מפלצת, שלא ירגיש חופש לעולם"

אליה אטיאס פנתה לשופטי בית הדין הצבאי שדנים בעונשו של רוצח בנה, וביקשה כי יגזרו עליו את העונש המקסימלי הקבוע בחוק: "לו רק יכולתם לגזור עונש מוות למחבלים שכאלה, אולי פני הדברים היו שונים"

עדן אטיאס ז"ל (פייסבוק)

אליה, אמו של עדן אטיאס ז"ל שנרצח בפיגוע דקירה בעפולה בחודש נובמבר בשנה שעברה, פנתה במכתב לשופטי בית הדין הצבאי בסאלם, שם מתקיים שלב הטיעונים לעונש של הנער בן ה-16 שהורשע ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אטיאס ביקשה מבית הדין כי לא יקל בעונשו של רוצח בנה. "אותו מחבל עומד היום לפניכם, מודע למעשיו ואינו מביע חרטה, מכיוון שכך גדל וחונך. הוא ינק שנאה ואכזריות וגדל להיות מפלצת הזורעת רוע", כתבה האם במכתבה. "לו רק יכולתם לגזור עונש מוות למחבלים שכאלה, אולי פני הדברים היו שונים. אולי הקלות הבלתי נסבלת של רוצחים לקחת חיים של חפים מפשע, באכזריות כזו, הייתה נמנעת או לפחות פוחתת".

החשוד בכניסה לבית הדין (חדשות 2)

אטיאס תיארה במכתבה את חיי משפחתה מאז הרצח. "מאז אותו בוקר שבו 'ילד' בן 16 החליט לרצוח חייל פשוט כי בא לו, הוא רצח משפחה שלמה שהייתה שמחה וחיה, והיום רק נושמת. כבר אין לנו שמחת חיים כי לקחו לנו אותם", כתבה, והוסיפה בבקשה כי "אני מבקשת שהרוצח לעולם לא יראה או ירגיש את החופש, בדיוק כפי שעדן שלי לא יכול יותר לחיות ולהיות חלק מהמשפחה המרוסקת שלנו".

המכתב שכתבה אמו של עדן אטיאס (חדשות 2)

"גרונו של אטיאס שוסף על ידי הרוצח הזה בפחדנות", אמר בדיון עורך הדין אבנר אמוראי המייצג את משפחת אטיאס. "החייל המנוח לא הבחין ואולי ישן, ניגש אליו במודע הקטין הרוצח הפחדן ושחט אותו. עדן היה אהוב על אחיו ועל הוריו. אמו לא חסכה ממנו דבר.

רוצחו של עדן אטיאס בביהמ"ש. ארכיון (חדשות 2)

"אליה היא דוורית שמכתתת רגליה כדי לפרנס את שלושת ילדיה לבדה. רק שלושה שבועות חלפו כמדומני מאז שעדן התגייס לשירות המדינה עד ליום שבו נשחט, כך סתם בגלל יהדותו, בגלל שלבש את המדים שכבודכם לובשים כעת".