שוטר הואשם באונס, פריצה והתחזות

דיווח על פריצה לדירה הוביל לחקירה מסועפת, בסופה הוגשה כתב אישום נגד שוטר בטענה שביצע אונס, מעשה סדום ומעשים מגונים במתלונן בזמן שהיה נטול יכולת להתנגד. השוטר נאשם גם בהתחזות, התפרצות וסחיטה, הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

ארכיון (חדשות 2)

כתב אישום חמור נגד שוטר: המחלקה לחקירת שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (ו') כתב אישום נגד שוטר, בגין מעשי סדום שבוצעו לכאורה במתלונן, מעשים מגונים, פגיעה בפרטיות, התפרצות, התחזות ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום יוצא הדופן שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כולל 12 אישומים שונים נגד אותו שוטר. "במהלך היכרות של מספר שנים בין השוטר למתלונן הביע השוטר את רצונו במגע מיני עם המתלונן וזאת למרות סירובו של המתלונן לכך", טוענים בפרקליטות. על פי כתב האישום, השוטר והמתלונן נהגו לבלות יחד במסיבות, והשוטר ניצל הזדמנויות לנצל את המתלונן כשהיה שיכור ולא מודע למעשיו.

"הנאשם ביצע במתלונן סדרה של מעשי סדום ומעשים מגונים, בלא ידיעת המתלונן ובניגוד לרצונו, כשהוא במצב של חוסר מודעות וחוסר יכולת להתגונן ואף צילם סרטונים המתעדים את המעשים", נכתב בכתב האישום. כמו כן נטען כי השוטר נהג לעקוב אחר המתלונן, להתחזות אליו ואף לסחוט אותו - על מנת להמשיך להיות בקשר עימו.  

החשד: הוציא כסף במרמה בשם המתלונן

החקירה נפתחה כאשר אחותו של המתלונן דיווחה שהשוטר פרץ לביתם, והשוטר לא הצליח להסביר לחוקרים מדוע נכנס לדירה. בשלב זה התעורר החשד אצל החוקרים, שתפסו את מחשבו הביתי וגילו בו את הסרטונים שצולמו ללא ידיעת המתלונן.

צוות חקירות מרכז של המחלקה לחקירות שוטרים בראשות בני צברי גילה לאחר מכן את מטרת ההתפרצות לדירה: השוטר ניסה לטענתם להשאיר בדירה החסן נייד עם הסרטונים, כדי לסחוט את המתלונן להיות עימו בקשר. המעשים הפליליים החמורים לא נעצרו שם: כאשר השוטר היה משוחרר בתנאים מוגבלים, הוא הפיק תעודת זהות מזויפת על שם המתלונן ומשך מחשבונו עשרות אלפי שקלים.

בפרקליטות מגדירים את המקרה כחמור במיוחד, וביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. "רמת המסוכנות גבוהה במיוחד לאור חומרת העבירות, התמשכותן על פני תקופה ארוכה ובשל ההסלמה שחלה בהן. חלק מהעבירות בוצעו לאחר שהמשיב ידע כי נפתחה חקירה בעניינו ולאחר שהורחק מהמתלונן בהוראת צוות החקירה", נכתב בבקשה להארכת מעצרו.