אלי טביב הורשע בהכאת קטין ושיבוש הליכי משפט

בעלי בית"ר ירושלים הורשע כי בעת שהיה בעליה של הפועל תל אביב, הכה נער בן 17 יחד עם מאבטחו שהיה גם הוא מעורב באירוע. טביב הורשע גם בשיבוש הליכי משפט והשמדת ראיות

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע היום (ה') את אלי טביב, בעליה של קבוצת בית"ר ירושלים, בגין חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות לאחר שהכה אוהד הקבוצה, נער בן 17, בעת שהיה בעליה של הפועל תל אביב. כמו כן הורשע טביב בהשמדת ראיות ובשיבוש הליכי משפט. יחד עם טביב הורשע גם מאבטחו באותה תקופה, שהיה מעורב באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טביב, איש עסקים אמיד, החל להעסיק את מאבטחו לאחר שחודשים ספורים קודם לכן החלו הפגנות נגדו מטעם אוהדי הקבוצה התל אביבית שלא היו מרוצים מתפקודו. על פי כתב האישום שהוגש נגדו בחודש מרס 2012, חלף הקטין ליד ביתו של טביב, עצר לרגע קט וצעק "טביב בן זונה". השומר שישב ברכבו סירב לעבור על המקרה לסדר היום ועצר את הנער.

טביב יצא אף הוא מביתו כששמע על התקרית ובמקום התחיל דין ודברים בין השלושה, כשהנאשמים כינו את אוהדי הקבוצה "כפויי טובה". טביב, כך על פי האישום שהוגש נגדו, החל יחד עם מאבטחו להכות את הצעיר באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו. כתב האישום תיאר מסכת התעללות שנמשכה דקות ארוכות ובה המשיכו טביב והמאבטח לבעוט ולהכות את הנער עד להגעת המשטרה.

השוטרים שהגיעו למקום ביקשו מטביב את ההקלטה ממצלמת האבטחה של ביתו שתיעדה את האירוע. האחרון דחה את בקשת השוטרים בטענה ש"איש מחשבים מוסמך" יעשה זאת בשעות הבוקר. לאחר קבלת צו בית משפט, לקחו חוקרי המשטרה מביתו של טביב את מכשיר ההקלטה וגילו שבשעות הערב מחק טביב, או מישהו מטעמו, את התיעוד המפליל. על כך קבע השופט דניאל בארי, כי "במקרה זה כל הראיות מצביעות על כך כי לנאשם היה עניין רב שתמונות מצלמות האבטחה לא יגיעו לידי המשטרה".