תיק דנקנר: ההאזנות לרהב ושטרום נחשפות

האזנת סתר לשיחה בין היחצ"ן רני רהב לאיש העסקים איתי שטרום שמואשם בהרצת המניות של IDB מעידה על הקרבה בין שטרום לדנקנר. שטרום: "הוא חיבק אותי כמו אח". רהב: "הוא כל כך בסדר, הוא כל כך משתדל". האזינו‎

עד כמה היה קרוב נוחי דנקנר לאיתי שטרום, מי שלטענת הפרקליטות היה איש הביצוע של דנקנר בפרשת הרצת המניות של אי.די.בי? לטענת הפרקליטות, על השאלה הזאת אפשר לענות במילה אחת - מאוד. היום (ראשון) השמיעה הפרקליטות בבית המשפט שיחה בין שטרום לבין איש יחסי הציבור רני רהב, מי שנטען כי חיבר בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מההקלטה ניתן להתרשם כי בין דנקנר לשטרום הייתה קרבה גדולה וכי שטרום רצה להיות בקרבתו של איש העסקים. במהלך השיחה נשמע שטרום אומר לרהב: "הוא (דנקנר) מצד אחד עובד איתי על עסקה מאוד מורכבת עכשיו עם בלאקסטון ואנחנו מנסים לעשות אותה. מצד שני הוא כנראה בודק עוד דברים שהוא לא רוצה אותי מעורב שם".

בהמשך השיחה חזר ואמר שטרום לרהב: "אני מאוד מנסה עכשיו לעזור לו לתפור איזה עסקה עם בלאקסטון. אני יודע שהוא במקביל מנסה לתפור עוד כמה דברים, בצדק מבחינתו, הדבר הראשון שיבשיל הוא יעשה".

"הדבר הראשון שיבשיל, הוא יעשה". דנקנר (רויטרס)

על כך ענה לו רהב: "השאלה היא אם הוא יאבד שליטה או לא". שטרום משיב: "איך הוא יכול לאבד שליטה, תגיד? איך הוא יכול לאבד?". בשלב הזה רהב מחמיא לדנקנר ואומר: "תאמין לי, הוא כל כך בסדר, הוא כל כך משתדל, הוא כל כך חזק", ושטרום הוסיף: "הוא מדהים. אני אתמול עברתי אצלו במשרד, הוא חיבק אותי בחום כאילו אני אח שלי".

בשלב מסוים בשיחה אומר רהב לשטרום: "תעשה לי טובה. שלא ייצא מצב שאנחנו כמו חמורים עובדים, בסוף מישהו אחר יבוא ייקח את הכל. יהיה מאוד לא נעים. מאוד. כאילו מצד אחד, אתה יודע, אני הכי אשמח בשבילו בעולם, בעולמים". על כך ענה לו שטרום: "הוא חייב, הוא חייב, הוא חייב, הוא חייב. אתה יודע, אני דואג לו יותר ממה שאני דואג לך ולי".

בסיומה של השיחה בין השניים, שארכה יותר משש דקות, נשמע שטרום כשהוא אומר לרהב: "הכל בסדר, אחי. שנהיה בריאים ושנציל את החבר שלנו מהצרה שלו". רהב הסכים עם שטרום: "אמן, אמן, אמן".