בתו של דרק רוט: "מתביישת במדינה"

בתו של נהג המונית דרק רוט ז"ל, שנרצח בידי משה בן איבגי וארבל אלוני, זועמת על החלטת בית המשפט שקיבל את עתירתו של בן איבגי והחליט לקצוב את עונשו ולהביא לשחרורו מהכלא. "המחשבה הייתה שישראל לא תרפה מהעניין", אמרה שרון רוט בריאיון לחדשות 2

שעות לאחר שהחליט בית המשפט המחוזי לשחרר את רוצח דרק רוט ז"ל, משה בן איבגי, מביעה היום (ג') בתו של נהג המונית המנוח את מורת רוחה. "אני מאוכזבת", אמרה שרון רוט בריאיון לתכניתנו "שש עם עודד בן עמי". "צפיתי זאת במהלך השנים, ולכן עמדתנו הייתה להשאיר אותו בכלא בארגנטינה ולא להחזירו לארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, נשמע שמשפחת רוט ציפתה מישראל להשאיר את בן איבגי מאחורי סורג ובריח. "המחשבה הייתה שישראל לא תרפה מהעניין", אמרה שרון. "בפועל מה שקרה הוא שנעשה מחדל אחרי מחדל. עד הרגע הזה. עד היום, 21 שנה".

"אני מתביישת במדינה", תקפה בתו של דרק רוט ז"ל את הרשויות. "הטענה שלי היא כלפי מערכת המשפט כולה. אני מחזיקה באזרחות בריטית, ואני מתביישת להחזיק באזרחות ישראלית. היום אני ממש מתביישת ומאוכזבת".

"אם הייתי ממערכת המשפט, מהמחלקה הבינלאומית או שרת המשפטים או השופט עצמו, הייתי מתביישת להוציא את האף שלי החוצה, כי ככה לא מראים שצדק נעשה", המשיכה הבת. "ככה לא מלמדים את הנוער ואת התושבים להרתעה".

חרף בקשותיו של בן איבגי, שרון רוט מסרבת לפגוש אותו ולמחול לו על מעשיו. "סליחה שיבקש מאלוהים", סיכמה רוט. "אין סליחה ומחילה. הדם של אבא שלי לא סמיך ממים".

זירת הרצח (חדשות 2)

1,553 מימי המאסר של בן איבגי - ינוכו

בן איבגי עתר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בבקשה להורות לשרות בתי הסוהר לנכות מימי מאסרו את כל התקופה בה היה נתון במעצר בגין הליך הסגרה בבית סוהר בארגנטינה, זאת בטענה כי מדובר בימי מעצר לצורך הסגרה.

המחלוקת בין הצדדים התייחסה למרבית התקופה שבן איבגי ביקש להפחית - התקופה בה היה עצור לצרכי הסגרה, אך גם נחשבה לתקופת מאסר בגין עבירות שוד וניסיון שוד אותן ביצע בארגנטינה, תקופה אשר מרביתה נחשבה כמאסרו, בדיעבד.

השופט יואל עדן קיבל היום את העתירה וקבע כי סך הימים אשר יש לנכות מתקופת המאסר אותה מרצה העותר הוא 1,553 ימים. המדינה ביקשה להגיש ערר על ההחלטה, ולכן ניתן עיכוב ביצוע להחלטה זו של 15 יום.

עורכי דינו של בן איבגי, רונאל פישר וירון זמר, מסרו בתגובה: "החלטת בית המשפט המחוזי לשחרר את משה בן איבגי משקפת מאבק בין הצורך לכבד את ההסכמים שכורתת מדינת ישראל עם מדינות אחרות לבין התחושה הקשה ששחרורו יכול לגרום. זהו פסק דין אמיץ, שיפיע באופן מהותי על ההחלטות הבאות בנוגע להסגרת אסירים בפרשות אחרות".‬