אישום: דקר למוות בגלל המילה "רבאק"

רצח בגלל קללה? כתב אישום הוגש נגד תושב נתניה בשנות ה-40 לחייו, שדקר את חברו למוות לאחר שזה השתמש בוויכוח בין השניים במילה "רבאק". על פי כתב האישום, בתום הסכסוך, שב למקום כשהוא חובש פאה ודקר פעמיים את חברו בגבו. הנאשם יישלח לבדיקה פסיכיאטרית

הסכין נשברה. אילוסטרציה (AP)

כתב אישום הוגש הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי בלוד נגד תושב נתניה בן 45 בגין רצח, שעל פי טענת הפרקליטות, בוצע בגלל שחברו של הנאשם קילל אותו במהלך ויכוח בבית קפה הומה אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עובדות כתב האישום, ישבו הנאשם והקורבן בבית קפה בנתניה. במהלך השיחה גידף הקורבן את הנאשם, ובין היתר אמר לו את המילה "רבאק". בתגובה אמר לו הנאשם "אל תקלל את אלוהים" והשליך לעברו בקבוק זכוכית. הנאשם לא שכח את העלבון הצורב, ובתחילת החודש גמלה בליבו ההחלטה לנקום במגדף.

בתחילת החודש, חבש הרוצח פאה לראשו, הגיע לבית הקפה ודקר בחוזקה את "חברו" פעמיים בגבו. מעוצמת הדקירה נשבר להב הסכין כשהוא נעוץ בגבו של הנרצח וידית הסכין נותרה בידו של הנאשם. הנדקר הובהל לבית החולים "לניאדו" בעיר שם מת מפצעיו.

נדקר בבית קפה הומה. ארכיון (רויטרס)

עוד עולה מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מיכל מזור-קולר, כי לפני התקיפה נכנס הנאשם לקיוסק סמוך. מוכר הקיוסק שהכיר אותו שאל מה פשר הפאה שלראשו, והנאשם השיב כי בכוונתו "לעשות סדר" ויצא לעבר בית הקפה. שופטת בית המשפט המחוזי, דנה מרשק מרום, שלחה את הנאשם לבדיקה פסיכיאטרית והאריכה את מעצרו של עד לאמצע החודש הבא.