העציר ביקש מהשופטת: הורי לשוטרים להאכיל את החתול שלי

בפני שופטת בית משפט השלום בחיפה ניצבה בקשה מפתיעה במיוחד: סנגורו של חשוד בתקיפה סיפר כי מרשו השאיר בביתו חתול בלי אוכל, וביקש שבית המשפט יטיל את משימת הטיפול בו על המשטרה. השופטת לא התרשמה מהבקשה והציגה פתרון יצירתי

בקשה יוצאת דופן (חדשות 2)

שופטי בתי המשפט נאלצים להתמודד עם בעיות רבות ומגוונות, אך ספק אם גם הוותיקים שבהם נתקלו בבקשה דומה לזו שהעלה סנגור בסוף השבוע האחרון: עורך הדין ביקש משופטת בית משפט השלום בחיפה שתורה למשטרה להאכיל את חתול המחמד של הלקוח שלו בזמן שהוא שוהה במעצר בחשד לתקיפה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבקשה הבלתי שגרתית של עורך הדין הועלתה במהלך דיון בהארכת מעצר של חשוד תושב חיפה בתקיפת נער בן 13. טענות המשטרה שיכנעו את השופטת, אורית קנטור, וזו קבעה כי קיים יסוד סביר שהחשוד ביצע את העבירה המיוחסת לו.

השופטת האריכה את מעצרו של החשוד ביומיים, אלא שאחרי שנעתרה לבקשת המשטרה היא נאלצה להתמודד עם בקשתו יוצאת הדופן של העצור. "החשוד מוסר לי כי בביתו נשאר חתול נעול ללא אוכל ושתייה", אמר הסנגור לשופטת. "אבקש להורות למשטרה להאכיל אותו".

פרוטוקול הדיון (צילום מסך)


השופטת לא התרשמה מהבקשה המפתיעה. "לא מצאתי מקור סמכות להורות למשטרה להאכיל את החתול", הכריזה ודחתה את הבקשה. בהמשך השופטת אף הציעה פיתרון יצירתי לבעיית החתול הרעב - שפרקליטו של החשוד יאכיל בעצמו את חיית המחמד של מרשו. "אין מניעה שהסנגור יעשה כן", כתבה השופטת בהחלטתה.

תמונת פרוטוקול הדיון עם הבקשה החריגה הפכה בימים האחרונים לוויראלית והועברה ברשתות החברתיות בקרב עורכי דין רבים שהשתאו בהבקשה החריגה ומהפתרון היצירתי. הבוקר שוחרר החשוד ממעצר בהסכמת המשטרה - לא רק החשוד שחרר אנחת רווחה, גם החתול שלו.