סגן מנהל בית ספר הורשע בהטרדת מורה

בית המשפט הרשיע את סגן המנהל כי הטריד מינית מורה שעבדה תחתיו. ההטרדות בוצעו במשך כחצי שנה בחדר המורים של בית הספר. בין היתר נטען בכתב האישום כי הנאשם נהג להחמיא למורה על החזה שלה. להגנתו טען כי "למורה אין גוף יפה יותר מיתר המורות". גזר דינו יינתן בספטמבר

המורה הקליטה בסתר את סגן המנהל (רויטרס)

לא חינוכי בעליל: בית משפט השלום בירושלים הרשיע הבוקר (ד') סגן מנהל בבית ספר יסודי בבירה בהטרדה מינית של מורה שעבדה תחתיו. סגן המנהל הורשע בכך שבמשך תקופה של חצי שנה השמיע באוזני המורה הצעות חוזרות ונשנות בעלות אופי מיני, גם לאחר שהמתלוננת ביקשה ממנו לחדול מכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי ההטרדות המיניות בוצעו בין דצמבר 2008 למאי 2009 ונעשו בתוך חדר המורים של בית הספר. במהלך המשפט הכחיש סגן המנהל מכל וכל את האמירות שיוחסו לו, אך הודה כי בינו ובין המורה שררה מערכת יחסים שהייתה "טיפה מעבר לידידותית".

בנוסף, בעדותו בבית המשפט טען סגן המנהל כי "אין למתלוננת גוף יותר יפה מכל המורות שהיו אצלנו. אין לה דברים יוצאי דופן יחסית לאחרות". מטעם התביעה העיד מורה שלימד בבית הספר בתקופה הרלוונטית ומטעם ההגנה, מנגד, העידו מנהל בית הספר וכן חמישה מורים נוספים שעבדו במקום.

עדות המורה - מהימנה. אילוסטרציה (אייל בן יעיש, חדשות 2)


הקליטה בסתר את סגן המנהל

בעדותה של המורה המוטרדת, שהייתה חסרת קביעות בבית הספר, טענה כי סגן המנהל אמר לה שהיא מוצאת חן בעיניו וכי יש לה גוף יפה. בתגובה השיבה לו כי היא לא אוהבת לשמוע את המילים הללו ושאלה את סגן המנהל: "איך אתה לא מתבייש? אנחנו בבית ספר. אתה סגן מנהל וזה לא מקובל".

לאחר שסגן המנהל חצה מבחינתה את הגבול והשמיע באוזניה הצעה בוטה בעלת אופי מיני, היא הגיעה למשטרה מלווה באחיה והגישה נגדו תלונה. אחרי הגשת התלונה ולפני שזומן סגן המנהל לחקירה במשטרה, הקליטה המורה בסתר שיחה שניהלה עמו. בשיחה נשמע שוב סגן המנהל כשהוא מחמיא לה על מראה החזה שלה.

בפסק דינה קבעה שופטת בית משפט השלום, דנה כהן-לקח, כי עדות המורה הותירה עליה רושם משכנע ואמין. "ניכר היה שהמתלוננת מעידה על האירועים כפי שהשתמרו בזיכרונה, עדות שהיתה סדורה ועקבית", כתבה השופטת. "המורה נמנעה מהגזמה בתיאוריה ונזהרה מלייחס לנאשם מעשים שלא ביצע".

גזר דינו של סגן המנהל עתיד להינתן בחודש ספטמבר.