11 שנים אחרי: "שודד הברינקס" השתחרר מהכלא

ב-2003 הצליח להדהים מדינה שלמה כשנמלט עם רכב ובתוכו 4.7 מיליון שקלים במזומן. 11 שנים לאחר מכן, השתחרר היום אילן קופרמן-סגל – שודד הברינקס – מבית הסוהר. הכסף מעולם לא נמצא וקופרמן-סגל צפוי להיות מתון למעקב הדוק של המשטרה, מתוך הנחה שינסה לאסוף את סכומי העתק ששדד

קופרמן-סגל

אילן קופרמן-סגל, שודד הברינקס, השתחרר הבוקר (ג') מהכלא לאחר שריצה 11 שנות מאסר. בקיץ 2003 שדד קופרמן-סגל, ששימש כנהג בחברה, 4.7 מיליון שקלים במזומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם שחרורו יהיה נתון קופרמן-סגל תחת מעקב הדוק של המשטרה, וזאת מתוך הנחה שינסה לשוב ולאסוף את סכומי העתק ששדד - סכומי כסף שמעולם לא נמצאו.

השוד התרחש במפרץ חיפה באוגוסט 2003 והפך לאחד ממקרי השוד הגדולים והמתוקשרים שאירעו בישראל. ברכב המשוריין של חברת ברינקס נהג קופרמן-סגל, אז בן 23.

כחודשיים לפני השוד אימץ לעצמו קופרמן-סגל זהות חדשה של עורך דין מאזור המרכז בשם שגיא אונגר. באמצעות הזהות הבדויה ומסמכים שזייף, התקבל לעבודה בחברת ברינקס - שבוע בלבד לפני שביצע את השוד.

זמן קצר לאחר תחילת המשמרת הגיעה המשאית המשוריינת למוסך אגד בקריית חיים. קופרמן-סגל ומאבטח שהיה עמו ירדו להביא שקי כסף. כשהמאבטח איבד קשר-עין עם הנהג שלו, נעלם קופרמן-סגל עם הרכב המשוריין ובו שקים מלאים במיליוני שקלים.

כעבור שעתיים של חיפושים נמצאה המשאית נטושה בכביש 58 סמוך למפרץ חיפה, כשהכסף לא בתוכה. לאחר מספר ימי חיפושים הסגיר את עצמו קופרמן-סגל למשטרה, אך גם במהלך חקירותיו ובזמן שישב מאחורי סורג ובריח - סירב לגלות את מקום המחבוא של הכסף.

ביולי 2004 גזר בית משפט השלום בחיפה על שודד הברינקס עונש של 9 שנות מאסר וקנס של 3 מיליון שקל. קופרמן הגיש ערעור והשופטים הודיעו שאם יחזיר את הכסף ישקלו להקל בעונשו. כעבור שבועיים התייצבה עורכת דינו בבית המשפט, והפקידה בשמו מזוודה ובה כ-700 אלף שקל.