גבר דקר את אשתו ההרה 100 פעמים

כל אשמתה של אישה מאריתריאה, שהגיעה לישראל, הייתה שהיא לא הייתה בבית בזמן שבעלה חזר מהעבודה. בעלה, אזרח אריתריאה גם הוא, לקח סכין ודקר אותה למוות לא פחות מ-100 פעמים, למרות שהיא הייתה בהריון ממנו בעת הרצח. בית המשפט הרשיע את האיש ברצח וקבע: "הוא המית אותה בלי שהיא התגרתה בו בכל מובן שהוא"

דקר 100 פעמים. אילוסטרציה (AP)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע מבקש מקלט מאריתריאה ברצח של אשתו. על פי פסיקת בית המשפט, לפני שנתיים פרץ בין השניים ויכוח בביתם, במהלכו הוא היכה אותה, נטל סכין ודקר אותה לא פחות מ-100 פעמים בכל חלקי גופה. בית המשפט דחה את טענתו שהוא פעל לאחר שהאישה העליבה וקיללה אותו ולא הייתה לו כוונה להרוג אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בקיץ 2012. האיש, שהסתנן לישראל מאפריקה בשנת 2010, הגיע לדירת המגורים של השניים ובת זוגו - השניים התחתנו עוד באריתריאה - לא הייתה בדירה. הוא חיפש אותה ברחובות, וכשאיתר אותה הוא הכריח אותה לחזור איתו לדירה.

כשהגיעו למקום, הוא כעס עליה מדוע היא לא הייתה בבית כשהוא חזר מהעבודה. הוא החל להכות אותה באכזריות תוך שהיא מנסה להתגונן מפניו. בשלב מסוים במהלך הויכוח הוא לקח סכין, ודקר אותה בכל חלקי גופה - בגב, בחזה, בצוואר, בידיים וברגליים יותר מ-100 פעמים. מיד לאחר מכן האיש נמלט מהדירה והסתתר במשך שלושה ימים.

בזמן הרצח האישה, שהסתננה לארץ חצי שנה לפני הירצחה, הייתה בחודש השלישי להריונה. האיש נעצר לאחר ששניים אחרים שידעו שהמשטרה מחפשת אחריו ראו אותו, הודיעו למשטרה והשוטרים עצרו אותו כשהוא החזיק על גופו סכין.

בית המשפט דחה את טענתו שהוא פעל לאחר שהאישה הקניטה אותו ואיימה עליו, וקבע כי הוא לקח את הסכין במטרה להרוג את אשתו ולכן יש להרשיע אותו ברצח ולא בהריגה. "הנאשם המית את המנוחה בלא שהיא התגרתה בו בכל מובן שהוא. אי לכך, יש להרשיע את הנאשם בעבירת הרצח בכוונה תחילה", כתב השופט מאיר יפרח בפסק הדין. בנוסף, הוא הורשע בהחזקת נשק קר, סכין, שלא כדין בעת מעצרו בידי המשטרה.