אישום: התחזה לצלם אופנה, שכנע נשים להצטלם בתנוחות מיניות ואנס קטינה

כתב אישום הוגש נגד תושב נתניה בן 50 המחייס לו 9 אישומים לפיהם הציג עצמו בפני צעירות כצלם אופנה ושכנע אותן להצטלם עבורו בעירום. אישום אחד מייחס לגבר אונס שביצע בבת 16 שהצטלמה בתנוחות מיניות, באישום אחר ניסה לשכנע קטינה להצטלם בעירום בשירותים של ארומה. הנאשם ארב להן מחוץ לבית הספר ולקניון

ריצה מאסר בגין עבירות מין. אילוסטרציה (חדשות 2)

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה הבוקר (ה') כתב אישום חמור נגד תושב נתניה בן 50, שעל פי המיוחס לו התחזה לצלם אופנה ופיתה נשים צעירות רבות, חלקן קטינות, להצטלם עבורו בעירום ובתנוחות מיניות. כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, מייחס לגבר גם אונס שביצע, על פי החשד, בקטינה בת-16 לאחר שהבטיח לה באופן כוזב קריירת דוגמנות משגשגת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה מכתב האישום, כי הגבר, שנהג לארוב לנשים מחוץ לבית ספרן ובקניון, הורשע בעבר בשלל עבירות מין בגינן ריצה מאסר מצטבר בן תשע שנים. הנאשם ביצע, לכאורה, את העבירות המיוחסות לו תוך שהוא מפר צו פיקוח שהוצא נגדו במסגרת חוק הפיקוח על עברייני מין. בתמורה לצילומים נהג הנאשם לממן לנשים טיפולים קוסמטיים, לקנות עבורן בגדים ולשלם להן סכומי כסף קטנים.

בניית ציפרוניים בתמורה לתמונות עירום

בסעיף האישום הראשון שהוגש נגד הגבר נטען כי לפני חודשים ספורים פגש בצעירה והציג עצמו בפניה באופן כוזב כסוכן דוגמניות בשם מייק. "הנאשם ציין בפני הצעירה כי הוא מוכר תמונות הלבשה תחתונה מיניצאלית של בחורות בחו"ל והציע לה להצטלם עבורו, תוך שהוא מציין כי עדיף שלא תספר על כך לאיש". הנאשם תיאם עבור הצעירה "אודישן דוגמנות" בדירה בנתניה במהלכו "הורה לה להוריד את חזייתה ואת חצאיתה 'ולהישאר בחולצה מכופתרת ותחתוני חוטיני'". בהמשך שיכנע הנאשם את הצעירה להוריד גם את בגדיה התחתונים. בתמורה לצילומים שלח הנאשם אוכל מוכן לביתה של הצעירה "ואף שילם לה על בניית ציפורניים".

כתב האישום, שהוגש על ידי התובע עו"ד יונתן טל, מייחס, כאמור, לנאשם גם עבירה של אונס קטינה בת 16. הנאשם נפגש עם הקטינה בדיזינגוף סנטר בתל אביב וגם עימה תיאם מבחן בד. השניים נפגשו בחדר במלון בעיר כשבמהלך הפגישה השקה הנאשם את הקטינה בוודקה. על פי הנטען, "הנאשם אמר לקטינה כי כחלק מהאודישן הוא מעוניין לראות עד כמה היא פרועה והורה לה להוריד את תחתוניה". משמילאה אחר מבוקשו, הורה הנאשם לקטינה לכרוע על ארבע ונגע באיבר מינה. לפי האישום, הקטינה הופתעה מהמעשה ושאלה את הנאשם "מה אתה עושה?". בתמורה שילם הנאשם לקטינה 300 שקלים.

השקה את הקטינות אלכוהול. אילוסטרציה (רויטרס)


ניסה לצלם קטינה בחזייה בשירותים של "ארומה"

באישום אחר טוענת הפרקליטות כי בחודש מרץ חיכה הנאשם מחוץ לבית ספר בנתניה שם איתר קטינה בת 17 וגם בפניה הציג עצמו כסוכן דוגמניות מצליח. הקטינה נתנה לגבר את מספר הטלפון שלה והשניים קבעו להיפגש בסניף "ארומה" בעיר. בפגישה אמר הנאשם לצעירה כי עליה "לצאת מקופסה, להיות משוגעת ולחשוב על דברים יצירתיים וסקסיים". הנאשם ביקש מהקטינה להיכנס לשירות בסניף ושהוא יצלם אותה עם חזייה, אך זו סירבה. בהמשך ניסה הגבר לשדל את הקטינה להגיע לאודישן בסטודיו שלו והפציר בה כי "אם תצטלם באופן 'ביישני' היא תרוויח פחות כסף". הקטינה אמרה לנאשם כי עליה לקבל את אישור הוריה לעבודה ובסופו של דבר לא נעתרה להפצרותיו החוזרות ונשנות של הנאשם.

סך הכל מייחס כתב האישום לגבר תשעה אישומים שעל פיהם הוליך שולל בכזביו נשים. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות את מעצרו עד תום ההליכים של הנאשם. בבקשה הדגישה התביעה את עברו הפלילי העשיר של הנאשם וכתבה כי "עוד בשנת 2000 ובשנת 2007 נקט הנאשם בשיטת פעולה זהה לחלוטין בה נקט בכתב אישום זה ונידון לשש שנות מאסר. טרם יבש הדיו על פקודת השחרור שלו והנאשם חזר לבצע את המעשים פעם נוספת". בהמשך הבקשה נטען כי "מדובר בעבריין מין סדרתי, חסר אמינות ומניפולטיבי אשר מרוכז לחלוטין בצרכיו. העובדה כי ביצע את המיוחס לו כשהוא תחת צו פיקוח מלמדת אף כי הוא חסר שליטה עצמית וכי לא ניתן ליתן בו אמון".

בית המשפט המחוזי האריך היום את מעצרו עד החלטה אחרת.