המתאגרף המצליח מואשם בסחר בנשים

לפני שנה וחצי נקטעה הצלחתו יוצאת הדופן של המתאגרף רומן גרינברג, לאחר שנחשד כי הביא ארצה נשים מאוקראינה במטרה לשדלן לעסוק בזנות. היום הוגש נגד הספורטאי המצטיין כתב אישום חמור בגין סרסרות, אחזקת מקום למטרות זנות וניסיון לסחר בבני אדם

גרינברג לפני שהסתבך (AP)

פרקליטות מחוז חיפה (ה') הגישה היום כתב אישום חמור נגד רומן גרינברג, מתאגרף ישראלי מצליח בן 32, לאחר שנטען כי ניסה להביא צעירות ארצה על מנת להעסיק אותן בזנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גרינברג היה אחת ההבטחות הגדולות של ענף האגרוף הישראלי וזכה בתארים רבים. בצעירותו זכה במדליית כסף באליפות העולם לנוער ובבגרותו, מלבד תואר אלוף הארץ, זכה במדליית ארד באליפות אירופה והחזיק בתואר הבין-יבשתי של איגוד ה-IBO.

גרינברג בבית המשפט

לפני שנה וחצי נקטעה הצלחתו של גרינברג עקב החשדות שהתעוררו נגדו. על פי כתב האישום, גרינברג הביא ארצה נשים מאוקראינה למטרות תיירות לכאורה, אך תכנן לשדל אותן לעסוק בזנות.

"מקווה שיחזור להיות ספורטאי מוערך"

כתב האישום נגדו כולל סעיפים של סרסרות, קשירת קשר לביצוע פשע, אחזקת מקום למטרות זנות וניסיון לסחר בבני אדם. בשיחות סגורות סיפר גרינברג כי המצב המשפחתי אליו נקלע הוא שגרם לו להידרדר.

עו"ד גבי שמואלי

"הנאשם עדיין מכחיש חלק ממה שמיוחס לו ואני חושב שבית המשפט יעשה את העבודה וישחרר אותו", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online פרקליטו של גרינברג, עו"ד גבי שמואלי. "מדובר באדם ללא עבר פלילי שזכה במספר מדליות ונקווה שייצא מזה ויחזור להיות ספורטאי מוערך".

במקביל הוגש לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד שני תושבי חיפה - גבר ואישה - הנאשמים בכך שהחל מתחילת 2013 איתרו נשים ותיירות השוהות בישראל, דרדרו אותן לזנות וגרמו להן לעזוב את מדינות מוצאן על מנת לעסוק בזנות.