תביעה נגד בנט והבית היהודי: "לא שילמו עבור סקרים שהזמינו"

מכון סקרים הגיש תביעה נגד שר הכלכלה נפתלי בנט ומפלגתו בטענה כי הם מתחמקים מתשלום חוב בסך 182 אלף שקלים. מדובר בסקרים שנערכו לפני הבחירות לרשויות המקומיות. הבית היהודי: נחזיר את החוב

"לא טרח להשיב לפניות". בנט (פלאש 90)

תביעה נגד שר הכלכלה נפתלי בנט ומפלגתו, הבית היהודי: מכון הסקרים "מאגר מוחות" הגיש את התביעה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב, בטענה כי בנט ומפלגתו הזמינו ממנו סקרים, אך מתעלמים מדרישות התשלום עבורם. לדברי "מאגר מוחות", מפלגת הבית היהודי חייבת להם יותר מ-182 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת "מאגר מוחות" ביצעה עבור המפלגה סקרים ביישובים שונים לקראת הבחירות המוניציפאליות אשתקד. בכתב התביעה נטען כי "הנתבעים, ללא כל הסבר או סיבה, החליטו לשלם עבור חלק מהסקרים שבוצעו, ואילו עבור חלקם, חרף התחייבותם וללא כל סיבה, החליטו לא לשלם". עוד נטען בתביעה כי בנט הוא זה שאישר את ביצוע הסקרים ואף שוחח לא אחת עם מנכ"ל "מאגר מוחות" על ממצאי הסקרים והשלכותיהם על סיכויי הבית היהודי בבחירות המקומיות.

לדברי חברת "מאגר מוחות", הם פנו בחודש פברואר למפלגה ודרשו תשלום עבור הסקרים, אך החוב עדיין לא נפרע. משלא התקבלו הכספים פנה שוב מנהל חברת הסקרים, הפעם לבנט עצמו, בדרישה לסלק את החוב, אך לדבריו "בנט לא טרח להשיב לפנייתו".

הבחירות המקומיות. מאז, הכסף עדיין לא הוע (AP)

"לאור התעלמות בנט, נאלצו התובעים לשכור את שירותיו של משרד עורכי דין אשר שלח בחודש מרס מכתב התראה לפני נקיטת צעדים משפטיים", נכתב בכתב התביעה. גם פנייה זו, כך על פי התובעים, נותרה ללא התייחסות, ולכן לא נותרה להם ברירה אלא להגיש את התביעה.

הסקרים שבגינם נצבר החוב בוצעו בין היתר ביישובים קריית מלאכי, דימונה, ירושלים, בית שמש, לוד, אופקים ורעננה. בנוסף ביצעה חברת "מאגר מוחות" סקר עבור בנט עצמו, שגם עבורו - כך על פי התביעה - טרם הועבר התשלום. כאמור, בסך הכל תובעת חברת הסקרים יותר מ-182 אלף שקלים מבנט וממפלגתו.

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה: "התשלום יבוצע, עם או בלי פניות לתקשורת של 'מאגר מוחות'.