מחיר הנקמה: המציל המצית - לכלא

מציל בן 35 הצית סוכה וציוד חוף בשווי של 370 אלף שקלים בחוף ים המלח, כנקמה בעלי החוף על פיטוריו. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עליו 31 חודשי מאסר וקבע כי מעשי המציל חמורים לאור העובדה כי "טבע האש הוא להתפשט ללא שליטה"

סוכת המציל נשרפה כליל. ארכיון (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר היום (ג') 31 חודשי מאסר על מציל מחוף בים המלח בן 35 שהצית סוכת מציל כנקמה על פיטוריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש מאי אשתקד פוטר המציל מעבודתו. בליל פיטוריו רכש המציל שלושה ליטרים של דלק בתחנת דלק הסמוכה לחוף בו הועסק. המפוטר שפך את הדלק על סוכת המציל ועל ציוד שהיה בסמוך אליו והצית אותם. האש ששילח המציל המפוטר כילתה כליל את סוכת המציל ושרפה גם 200 כיסאות פלסטיק וכ-300 מיטות שיזוף. שווי הנזק שגרם המצית למפעיל החוף הוערך ביותר מ-370,000 שקלים.

נופשים שהיו באותה עת בחוף הבחינו במצית בעת שביצע את העבירה, תפסו אותו ואחזו בו עד שהגיעו למקום כוחות שיטור.

"קיים סיכון לפגיעה בעוברי אורח"

בדיון עמדה התובעת מטעם פרקליטות מחוז דרום על חומרת נסיבות ביצוע העבירה שנבעה מתוך תחושות נקם. התובעת הדגישה את התכנון שקדם לאירוע וכן שההצתה יכלה לגרום לפגיעתם של עוברי אורח. סך הכל דרשה התביעה עונש של בין שלוש לחמש שנות מאסר.

לעומתה טענה סנגוריתו של המצית כי מעשי הנאשם בוצעו על חוף בודד מאדם וכי לא הייתה לו כל כוונה לפגוע בחיי אדם. הסנגורית ביקשה מבית המשפט להשית על מרשה עונש של עבודות שירות.
בספק דינו קבע השופט אלון אינפלד כי "טבע האש הוא להתפשט באופן בלתי נשלט.

יתרה מכך, על פי כתב האישום שהו בחוף בני אדם עם משפחותיהם ולכן היה קיים סיכון עקיף שמא אחד מהם ייפגע בזמן שהוא מנסה לכבות את האש. בנוסף קיים סיכון לכבאים ולמאבטחים שיגיעו לכבות את הדליקה".

לאחר ששקל השופט אינפלד את נסיבותיו האישיות של המציל והחרטה שהביע מחד וחומרת מעשיו והנזק הרב שאלו הסבו מנגד, השית השופט על המציל 31 חודשי מאסר בפועל, חצי שנת מאסר על תנאי ופיצויים בסך 10,000 שקלים.