אושר הסדר הטיעון עם שלום דומרני: ירצה 15 חודשי מאסר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר 15 חודשי מאסר על העבריין שלום דומרני, שהודה במסגרת הסדר טיעון כי הפעיל לחצים על הרב איפרגן כדי להשפיע על תוצאות הבחירות בנתיבות. סניגורו: "הסיבה היחידה שדומרני היום קיבל מאסר היא בגלל שהוא התנדב לעשות שלום בין רבנים - זו הטעות היחידה שלו"

מאסר לדומרני בפרשת הסחיטה בנתיבות: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (א') את דינו של העבריין שלום דומרני בסחיטה באיומים של הרב יעקב איפרגן במהלך הבחירות המקומיות בנתיבות לפני כחצי שנה. על דומרני, שהורשע באיומים, נגזרו 15 חודשי מאסר, שישה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 7,500 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השופט נאסר אבו טהא קבע כי ההסדר שהושג בין הצדדים הוא "סביר והולם את מכלול הנסיבות". בגזר הדין נכתב כי דומרני אמר למתלונן: "אתם פוגעים ברב יורם, ואנחנו פה כדי לסדר את העניינים של הרב יורם. נשלחנו לטפל בזה ויש דרכים לטפל בזה. אם אתם לא עושים לו כלום אז אני אשמור עליך".

עו"ד רועי אטיאס, פרקליטו של דומרני, טען לאחר הדיון כי "הסיבה היחידה שדומרני היום קיבל מאסר היא בגלל שהוא התנדב לעשות שלום בין רבנים - זו הטעות היחידה שלו. טענו לכל אורך הדרך שהטענה שהוא ניסה לסחוט היא פשוט עוול, אבל ידוע לנו שהמחיר הבירוקרטי של הימשכות ההליך עד להגעה לזיכוי ייקח יותר מ-15 חודשים, וזוהי הסיבה היחידה שהסכמנו לעונש".

פרקליטו של דומרני העריך כי ללא הסדר הטיעון, דומרני היה צפוי לקבל עונש מאסר שנע בין שש לשבע שנים. "זה שיקול בירוקרטי נטו - הוא עדיין טוען שכל השיחות היו בענייני שלום בין הרבנים", אמר עו"ד אטיאס.

מעורב נוסף בפרשה, מרדכי קצנטיני, הורשע גם הוא על ידי השופט נאסר אבו טהא בעבירה של סיוע לאיומים, ונגזרו עליו 87 ימי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי.

הרב איפרגן (חדשות 2)

הפילוג בין הרבנים הוביל למתיחות

בנובמבר האחרון הוגש לבית המשפט כתב אישום נגד דומרני, ראש ארגון פשע בדרום, בגין התערבות במערכת הבחירות בנתיבות ואיומים על הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן".

דומרני הואשם בסחיטה באיומים, בקשירת קשר לביצוע פשע, בהפרעה למערכת הבחירות בנתיבות ובשיבוש הליכי משפט. בנוסף, הוגשו כתבי אישום גם נגד עוזרו של הרב יורם אברג'ל, עמנואל אלישע, ונגד אחד מאנשיו של דומרני, מרדכי (מומי) קצנטיני שהורשע גם כן. אלישע מואשם בקשירת קשר בפרשה.

בכתב האישום שהגישה הפרקליטות, נטען כי דומרני פעל באיומים על מנת לקדם את מועמדו בבחירות, ראש העיר יחיאל זוהר. לפי כתב האישום, במהלך הבחירות, שבהן היו מעורבות חצרות של רבנים מרכזיים, נחלקו רבני העיר בתמיכה בין מועמדים שונים. בעוד שמחנהו של הרב איפרגן תמך במועמד אייל מסיקה, תמכו נאמניו של הרב אברג'ל בראש העיר המכהן, יחיאל זוהר.

בכתב האישום נטען כי הפילוג בין הרבנים הוביל למתיחות רבה בין המחנות, שלעיתים גלשה עד לפסים אלימים. במהלך תקופת הבחירות התעורר חשש במחנה אברג'ל כי סיכוייו של מסיקה להיבחר לראשות העיר גבוהים מאלה של יחיאל. לפי כתב האישום, בשלב זה החליטו אנשי אברג'ל לנצל את היכרותם עם דומרני, ועוזרו של הרב שוחח איתו.

"הרנטגן" שכר מאבטחים חמושים

בפגישה, לפי כתב האישום, עוזרו של הרב ביקש מאנשי דומרני לאיים על מחנה איפרגן ולגרום לאנשיו להפסיק לפעול לטובתו של אייל מסיקה. לאחר הפגישה, הגיעו הנאשמים דומרני וקסנטיני למוסדות חינוך של הרב איפרגן כדי להעביר מסר מאיים מול פעילותו של הרב ואנשיו במחנה השני ביום הבחירות.

"מפאת האיומים שהטילו הנאשמים על הרב איפרגן, חשש הרב לחייו ולחיי בני משפחתו ושכר את שירותם של מאבטחים חמושים, שאבטחו את ביתו ביום הבחירות", נכתב בכתב האישום. "בנוסף, בשל האימה, התפלל הרב איפרגן להצלחתו של יחיאל זוהר בבחירות, ולכך שמסיקה לא ייבחר". עוד צוין, כי לאחר האיומים הפסיקו פעילים מרכזיים במטה הבחירות של מסיקה לפעול בחופשיות למענו.