משפחת נתניהו טוענת: "אב הבית התנהג באלימות כלפי עובדים"

בכתב הגנה שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית הדין לעבודה משיבה משפחת נתניהו לטענות של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה על השפלות והתקפי זעם מצידה של רעיית ראש הממשלה. "הנתבעים עשו כל הנדרש כדי לדאוג לסביבת עבודה הולמת, ודווקא הוא זה אשר ניסה לפגוע ברווחתם של יתר העובדים בבית ראש הממשלה", נטען

כתב ההגנה של משפחת נתניהו. ארכיון (פלאש 90)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ה') לבית הדין האזורי לעבודה את כתב ההגנה של משפחת נתניהו, וזאת בתגובה לטענותיו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, על השפלות, אמירות גזעניות והתקפי זעם מצידה של רעיית ראש הממשלה כלפיו - פרשה שפורסמה לראשונה בחדשות 2. בכתב ההגנה טוענת משפחת נתניהו כי נפתלי הוא שהתנהג בצורה בוטה במספר הזדמנויות במהלך עבודתו ואף נקט באלימות כלפי עובדים בבית ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב ההגנה נטען כי תביעתו של נפתלי הינה קנטרנית ומטרתה גריפת סכומי כסף על חשבון בני הזוג נתניהו: "השילוב של מקום עבודה עם דירת מגורים יוצר סביבת עבודה ייחודית ומורכבת אשר שונה הן מסביבת העבודה המקובלת במגזר הציבורי - שאליה מורגלים מרבית עובדי המדינה - והן מסביבת העבודה המקובלת במגזר הפרטי", צוין במסמך שהוגש לבית הדין.

עוד מודגש בכתב ההגנה כי העובד לא עזב מיוזמתו עבודה אחרת, כי אם נאלץ לעזוב את עבודתו כמאבטח בעקבות עברו האלים, דבר שהביא לסיום תפקידו בטרם עת.

בפרקליטות ציינו כי "הנתבעים עשו כל הנדרש על מנת להבטיח לתובע סביבת עבודה הולמת ודווקא התובע הוא זה אשר בהתנהגותו ניסה לפגוע בשגרת העבודה וכן ברווחתם של יתר העובדים בבית ראש הממשלה".

מני נפתלי, אב הבית לשעבר (חדשות 2)

על פי כתב ההגנה, נפתלי הוא שהפציר בשרה נתניהו לקבלו לעבודה: "בתחילה דחתה אשת ראש הממשלה את בקשתו מכיוון שהיו לה ספקות לגבי מידת התאמתו. רק לאחר שהתובע חזר וביקש לעבוד בבית ראש הממשלה הוחלט להיעתר לבקשתו ולקבלו לעבודה כאב הבית במעון ראש הממשלה".

"הנתבעים יציינו כי במשך כל תקופת העסקתו נמצאו ליקויים רבים בעבודתו של התובע כאב בית בבית ראש הממשלה", נכתב בתשובה לכתב התביעה. "במספר הזדמנויות שונות התנהג התובע בבוטות או באלימות כלפי עובדים בבית ראש הממשלה ולא מילא את תפקידו כראוי".

עוד נטען כי לאורך כל תקופת העסקתו במעון ראש הממשלה, גם כשהודיע על עזיבתו, "לא טען התובע שברצונו לסיים את עבודתו בשל יחס בלתי הולם מצד אשת ראש הממשלה וכל טענותיו התמקדו בעובדה שלא קיבל תקן קבוע". לטענת משפחת נתניהו, כשהבין נפתלי שאינו יכול לקבל מעמד של עובד קבוע ביקש לסיים את עבודתו במקום.

תובע מיליון שקלים ממשרד ראש הממשלה

אב הבית לשעבר תובע מיליון שקלים ממשרד ראש הממשלה, לאחר שלדבריו, הועסק באופן פוגעני, כי בית ראש הממשלה לא עמד בהתחייבויות כלפיו לקבלת תקן קבוע, וכי לא קיבל פיצוי בעבור שעות עבודה וימי עבודה חריגים - אולם עיקר התביעה הוא תיאור המתרחש, לדבריו, בביתו של בנימין נתניהו.

"במהלך 20 החודשים בהם הועסק מר נפתלי בבית ראש הממשלה, סיימו 29 עובדים את העסקתם ולא בטוב", נכתב בתביעה שהגיש נפתלי, "התברר כי מקור עיקרי ומשמעותי לאווירה העכורה במעון ראש הממשלה הוא התנהגות שלוחת הרסן של הגברת נתניהו, הדורשת מעובדי מעון ראש הממשלה שירותים אישיים יומם וליל, ומעלה דרישות בלתי סבירות, המלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לשרתה".

בין היתר טען אב הבית לשעבר, כי אשת ראש הממשלה "העירה אותו משנתו בשעה 3 לפנות בוקר בצעקות רמות, ונזפה בו על כך שרכש חלב בשקית ולא בקרטון". במקרה אחר סיפר כי "כשראתה שיש פרחים 'לא טריים' באגרטל, השליכה אותם בחרון אף לרצפה, תוך שהיא צועקת על מר נפתלי שהוא 'מנהל לא טוב', וכי דבר שכזה לא יכול לקרות בארמון האליזה".

על פי מקרה נוסף בכתב התביעה, נפתלי הביא למשפחת נתניהו ארוחה לשבת ממלון די קיסריה. "הוא ספג קיטונות בשל כך שהמלון סיפק למשפחת נתניהו אוכל רב מידי, לטעמה של הגברת נתניהו. גברת נתניהו גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים. אנחנו עדינים. לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים. אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל, אנחנו נראים שמנים'".

"לא הצגנו דבר אחד בתביעה שאין עליו ראיות שנוכל להציג לבית הדין בבוא העת", טענה עורכת הדין נעמי לנדאו, המייצגת את מני נפתלי, עם הגשת התביעה.