לאחר שלוש שנים: האם פענחה את רצח בנה

לפני כשלוש שנים נרצח מתן אדלשטיין בן ה-20, במהלך ויכוח עם עבריינים בקריית אתא. במשך תקופה ארוכה התקשתה המשטרה להוכיח מי הרוצח, עד שאמו של הנרצח הפתיעה כשלאחר חקירה עצמאית, סיפקה את העדות החסרה

בשנת 2011, חודש בלבד לאחר ששוחרר ממאסר, נדקר למוות מתן אדלשטיין בן ה-21 בפתח ביתו שבקריית אתא. המשטרה ניהלה מצוד ממושך אחר החשוד במעשה, עבריין מוכר בשם מיכאל בן שושן, שנמלט מהזירה וירד למחתרת. כעבור שנים הסגיר עצמו, וכעת מוגש נגדו כתב אישום חמור, בזכות ראיות שהשיגה לא אחרת מאמו של הנרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שהוגש לאחרונה לבית המשפט, אדלשטיין סטר לבן שושן בתום ויכוח סוער שניהל עמו ועם עבריין נוסף, מאיר חזוט. בתגובה דקר אותו בן שושן בחזה ונמלט. במשך שלוש שנים הוא היה מבוקש בגין רצח, ברח והסתתר, אך לבסוף נואש והסגיר עצמו לאחרונה למשטרה.

שושן לא ידע שבידי חוקרי ימ"ר חוף, בפיקודו של ניצב משנה אלי אסייג, ראיות הכוללות עדות של אחד האנשים שהיו עדים לדקירה הקטלנית. עד הראייה, שפרטיו אסורים לפרסום, לא שיתף פעולה עם החוקרים, אלא דווקא עם שושנה אדלשטיין, אמו של הנרצח, שתרמה לפיצוח התיק כשניהלה עמו שיחה שהוקלטה לבקשת המשטרה.

כך התנהלה השיחה שבה הצליחה האם לדובב את העד:

אמו של הנרצח: "אני לא יודעת מה הלך שם, אני ניזונה משמועות, השמועות קורעות אותי לגזרים. אני מבקשת ממך, רק תגיד לי מה היה שם שאני אבין בדיוק".
עד הראייה: "שושנה, כל מה שקורה פה נשאר בחדר הזה, אני אין, אני בעיניים עצומות סומך עלייך".
עד הראייה: "מתן התעצבן ונתן למיכאל בן שושן הזה כאפה".
אמו של הנרצח: "אוקיי".
עד הראייה: "מיכאל הוציא סכין, דקר אותו וברח".
אמו של הנרצח: "אבל איך הוא הוציא, איך?"
עד הראייה: "הכל בעניין של שניות, לא ראינו כלום. אני רדפתי אחריו עם קרש. ואז מתן צעק לי 'אני מת אני מת' חזרתי אליו".
אמו של הנרצח: "ווה ווה, הבן שלי, איך הלך, מה אני אעשה עכשיו עם המידע הזה, איך אני אחיה כשהבן שושן הזה בחוץ, איך, איך נחייה עם זה? איך?"

לדברי פרקליטו של בן שושן, עו"ד ציון שמעון, מרשו אינו אחראי למעשה, זאת למרות עדותו של עד הראייה. "מרשי מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו, התיק רובו ככולו בנוי על שמועות, את זה אנחנו נוכיח בבית המשפט אנחנו מאמינים שבית המשפט יזכה אותו בסופו של יום", הדגיש עורך הדין.

השיחה בין האם לעד מצטרפת לשורה של ראיות פורנזיות, הכוללות טביעות אצבע, DNA ועדות ראייה נוספת. למרות שהסכין שבה בוצע הרצח לא נמצאה, היה בכך די בכדי לגבש את כתב האישום. משפטו של מיכאל בן שושן ייפתח בקרוב, ואמו של הקורבן תוכל להתייצב באולם הדיונים בידיעה שהיה לה חלק משמעותי בהבאתו לדין של רוצח בנה.