השופט קבע: מדיניות החנייה בת"א עמומה - הדוח מבוטל

יש בתל אביב רחובות שבהם מותר לחנות בלילה על המדרכה, ויש רחובות שאסור. ואיך יודעים היכן מותר והיכן אסור? זה סוד. רק הפקחים יודעים. אזרח שהלך עם הדוח עד לביהמ"ש מצא שם שופט זועם לא פחות ממנו

מדיניות סודית (חדשות 2)

מאבק עיקש של תושב תל אביב בעירייה, בעקבות דוח חנייה שקיבל, נשא בסוף השבוע פרי. בית המשפט לעניינים מקומיים בעיר ביטל את הדוח וביקר בחריפות את מדיניות אכיפת חוקי החנייה העמומה של העירייה וכינה אותה "מדיניות כושלת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-2012 החנה מקבל הדוח את רכבו עם ארבעת גלגליו על מדרכת רחוב קינג ג'ורג' בעיר. בשעה 22:35 חלפה במקום פקחית חנייה של העירייה והצמידה לשמשת הרכב דוח. על פי מדיניות אכיפת חוקי החנייה של העירייה, תושבי העיר רשאים להחנות את רכבם על מדרכות רחובות שאינם בגדר צירים ראשיים. עיריית תל אביב אינה מפרסמת מדיניות זו, דבר אשר גורם לחוסר בהירות לגבי אילו צירים הם בגדר ראשיים ואילו לא.

מקבל הדוח טען בבית המשפט כי הגדרת העירייה לציר ראשי הינה אמורפית וכי לא ברור לו מדוע רחובות סמוכים, כגון רחוב פרישמן או שדרות בן גוריון, אינם בגדר ציר ראשי והחנייה בהם מותרת, לעומת קינג' ג'ורג', הרחוב בו החנה.

הביקורת לא נשמע בעירייה (חדשות 2)


אשר גולדין, שופט בית המשפט לעניינים מקומיים, קיבל כאמור את טענות מקבל הדוח ומתח ביקורת קשה על מדיניות אכיפת חוקי החנייה של עיריית תל אביב. "לא ברור מדוע ההוראות שנותנת העירייה לפקחים אינה מפורסמים בריש גלי", כתב השופט גולדין בפסק דינו. "המונח של ציר תנועה ראשי הוא לא ברור ולא ברור מדוע ברחוב קינג ג'ורג' אוכפים חנייה על המדרכה ובמקומות אחרים כמו ברחוב פרישמן או בשדרות בן גוריון לא אוכפים".

"הנחיות הן לא במקום תמרור". ארכיון (חדשות 2)


נציגת עיריית תל אביב טענה בבית המשפט כי מדיניות אכיפת החנייה מוסדרת בהוראות פנימיות של העירייה. בית המשפט לעניינים מקומיים דחה טענה זו וקבע כי "הנחיות לפקחים לא יכולים לבוא במקום תמרור. הנושא של חניות על מדרכה בשעות הלילה הוא נושא מעורפל שרבים בו הגרסאות והפירושים וכל זה משום שאין תמרור בנושא".

בעירייה לא הפנימו את הביקורת

כבר בחודש דצמבר ביקר בית המשפט את מדיניות אכיפת החנייה של העירייה ופסק כי "חניית הרכב ברחובות העיר אינה יכולה להיות משולה להשתתפות ברולטה". בית המשפט קרא לעירייה לפרסם את הנחיותיה ברבים, אך קריאה זו לא נשמעה במשרדי העירייה. "בית המשפט כבר התריע כי מדיניות העירייה בנושא זה הינה מדיניות כושלת", כותב השופט גולדין בהחלטתו ומבקר את העירייה שלא יישמה את הוראת בית המשפט.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי הם ילמדו את פסק הדין וישקלו את צעדיהם בהתאם.