תיעוד: קטטה אלימה בין מסתננים

ויכוח בין מסתננים שהחל ללא כל סיבה הסתיים בפציעה חמורה: מצלמות אבטחה במסעדה באילת תיעדו את העימות שהחל במשפט: "למה אתם מדברים" והוביל לניפוץ בקבוק זכוכית על ראשו של אזרח אריתריאה, שפונה לבית החולים ונזקק לתפרים. בית המשפט החליט להעניש בחומרה את התוקף וגזר עליו 2.5 שנות מאסר

אלימות קשה מול מצלמות האבטחה: המצלמות במסעדה באילת תיעדו קטטה אלימה בין מסתננים מאריתריאה שבמהלכה נראה אחד מהם מנתץ בקבוק בירה על ראשו של אחר. בית המשפט החליט להחמיר בענישה וגזר 2.5 שנות מאסר בפועל ועוד שנה מאסר על תנאי על התוקף, שהורשע בחבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית האלימה התרחשה לפני כמה חודשים באילת, עיר שמהווה בית ללא מעט מסתננים מאפריקה. חקירה מאומצת של מחלק אלימות במשטרת אילת הביאה לגיבוש ראיות ממשיות ולהגשת כתב אישום בגין פציעה בנסיבות מחמירות, תקיפה ואיומים על ידי עו"ד מפקח שחר עידן משלוחת התביעות.

התובע המשטרתי, עו"ד מפקח איציק אלפסי, טען כי ניתן להבחין בסרטון מצלמת האבטחה בחשוד מכה עם בקבוק בראשו של הקורבן דבר אשר יכול להביא לנזק חמור של שבר בגולגולת ועד כדי מוות.

הגבר שהורשע בתקיפה ישב במסעדה ואז ניגש לשני מסתננים אחרים ושאל אותם: "למה אתם מדברים?". הם ענו לו "זה שולחן שלנו, מותר לנו לדבר". בסרטון רואים כיצד בשלב זה עבר האיש לעמוד ליד אחד המסתננים שישב על כיסא ואז ניפץ בקבוק בירה על ראשו.

לאדם שהותקף, אזרח אריתריאה גם הוא, נגרמו פציעות בראשו, הוא איבד את הכרתו ונאלץ לקבל טיפול רפואי בבית החולים כולל ביצוע תפרים בפניו. המשטרה החרימה את סרטון מצלמות האבטחה במקום.

בית משפט השלום באילת גזר עונש חמור על הנאשם, והשופט יוסף טופף כתב בפסק הדין: "מדובר בעבירות אלימות חמורות. רק בנס לא הסתיים האירוע בתוצאות קשות יותר, אך מעשיו של הנאשם הותירו צלקות פיזיות ונפשיות".