המשטרה: תשתית ראייתית לאישום נגד אולמרט ותל-צור

ראש אגף חקירות במשטרה אימץ את מסקנות צוות החקירה, שלפיהן יש תשתית ראייתית להעמיד לדין את רה"מ לשעבר ואת סנגורו נבות תל צור בגין שיבוש הליכי משפט והדחת עד. לפי המשטרה, "אולמרט פעל לכך ששולה זקן לא תמסור עדות נגדו"

ממשיך להסתבך. אולמרט (AP)

ראש אגף חקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, אימץ את ממצאי צוות החקירה שלפיהם נמצאה תשתית ראייתית בפרשת החשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט והדחת עד על ידי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ופרקליטו עו"ד נבות תל צור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחקירה שהחלה לפני כחודשיים והעלתה כי בשנים האחרונות, במהלך חקירת אולמרט ושולה זקן והעמדתם לדין במסגרת הפרשיות השונות - טלנסקי, ראשונטורס והולילנד- פעל ראש הממשלה לשעבר לכך שמי שהייתה ראש לשכתו, שולה זקן, לא תמסור עדות שתוכל לשמש כנגדו.

כמו כן, עלה חשד כי אולמרט ועו"ד נבות תל צור ביצעו מהלכים להניא את זקן מלחתום על הסדר טיעון בפרשת הולילנד ובהמשך פעל אולמרט להשפיע על עדותה בבית המשפט. במקביל, במהלך תקופה זו קיבלה שולה זקן טובות הנאה מגורמים שונים לבקשת אולמרט, בכסף ובשווה כסף. תיק החקירה יועבר לפרקליטות מחוז מרכז שליוותה את התהליך, לעיון ולהחלטה.

מצוות ההגנה של אולמרט נמסר: "אנו חשים כי ראוי שהניסיונות להמשיך ולפגוע במר אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, ייפסקו".

עו"ד נבות תל צור (חדשות 2)

פרשת הולילנד: אולמרט לשש שנות מאסר

באמצע החודש, לראשונה בתולדות המדינה, נשלח מי שכיהן בתפקיד הבכיר ביותר בישראל לרצות עונש מאסר. שופט בית משפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר על ראש הממשלה 6 שנות מאסר, לאחר שהורשע בשני אישומים של נטילת שוחד בפרשת הולילנד.

"הנזק שנגרם לאולמרט תחת הרשעתו הוא רב וגדול. הוא עמד בפסגת הפסגות, שימש כראש ממשלת ישראל. מתפקיד רם ונכבד זה, שאין חשוב ממנו, הגיע למעמד של מי שהורשע בפלילים והורשע בעבירות בזויות וחמורות. גם אם לא מדובר בהרשעתו הראשונה, עדיין הנזק מהרשעה זו הינו כבד ביותר", כתב השופט בגזר הדין.

"אולמרט הורשע בשתי עבירות: קבלת שוחד באמצעות אחיו יוסי אולמרט ועבירת שוחד אחרת מעד המדינה באמצעות שולה זקן (נאשמת 9) ועורך הדין אורי מסר. בין אולמרט לעד המדינה הייתה מערכת קשרים מושחתת ומתמשכת", נכתב בגזר הדין.