11 שנות מאסר הוטלו על שושן ברבי שדרס למוות והפקיר 3 נשים

ביהמ"ש גזר את עונשו של שושן ברבי שדרס למוות את סבטלנה יגודייב, בתה שושנה ודודתה אלכסנדרה רובינוב, ונמלט. במסגרת הסדר טיעון עמו נמחק סעיף הנהיגה בשכרות. קרובת משפחתו של ברבי התמוטטה בביהמ"ש

דרס למוות והפקיר, ונשלח ל-11 שנים מאחורי הסורגים: בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ה') 11 שנות מאסר על שושן ברבי, שדרס למוות והפקיר 3 נשים בנתניה לפני כשנתיים. ברבי דרס את סבטלנה יגודייב, בתה שושנה ודודתה אלכסנדרה רובינוב באוגוסט 2012 כשהוא נוהג בשכרות - ונמלט מהמקום. הוא נתפס לאחר מצוד בן כמה ימים שהתנהל אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על שלוש העבירות של גרימת מוות ברשלנות נגזרו על ברבי 3 שנות מאסר, זאת בתוספת של 7 שנים בכלא על עבירת ההפקרה. בסך הכך הוטלו על ברבי 11 שנות מאסר, לאחר שבית המשפט הפעיל שנת מאסר על תנאי מעבירה קודמת.

בנוסף לעונש המאסר, רישיונו של ברבי נשלל לשנתיים והוטל עליו לשלם פיצויים למשפחות הקורבנות: 100 אלף שקלים למשפחתן של סבטלנה ושושנה יגודייב ז"ל ו-50 אלף שקלים למשפחתה של אלכסנדרה רובינוב ז"ל.

ניצה ברבי וקרובי משפחה מחוץ לאולם, היום (עזרי עמרם, חדשות 2)

מיד לאחר מסירת גזר הדין, התמוטטו אמו של ברבי וקרובת משפחה נוספת מחוץ לאולם. פרמדיקים הוזעקו למקום והעניקו להן טיפול רפואי. מספר קרובי משפחה אחרים של הדורס החלו לבכות, בהם אשתו של ברבי, ניצה.

על אורן חנונה, שישב ליד ברבי ברכב בזמן האירוע, נגזרו 12 חודשי מאסר - זאת לאחר שהורשע במסגרת ההסכם בעבירה שעניינה חובת הנוסע לדווח על המקרה לגופי ההצלה.

נשלח לשנת מאסר. אורן חנונה (עזרי עמרם, חדשות 2)

"המדינה הפקירה אותנו"

בני משפחות הקורבנות הגיבו בזעם לעונש, שלדעתם אינו משקף כלל את חומרת העבירה. "זה היה אמור להיות 10 שנים לכל אישה שהוא הרג", אמר רודי יגודייב, בנה של סבטלנה יגודייב ז"ל. "המדינה הפקירה אותנו. אני מוכן להתחלף עם ברבי ולשבת 10 שנים בכלא, רק שיחזירו לי את אמא שלי ואת אחותי. אני בוכה כל יום ויבכה כל החיים. אין טיפה של הגינות בעונש הזה ובטח לא נחמה".

"התחושות קשות מאוד, שום פסק דין ועונש לא יחזיר לי את אמא שלי, ציפיתי לעונש הרבה יותר גדול", אמרה לריסה זטלאווי, בתה של אלכסנדרה רובינוב ז"ל. "ברבי העבריין ברח ותכנן בקור רוח את כל התהליכים, לא מצא לנכון לעצור ולהגיש עזרה. כל הזמן הזה נלחמתי על זכרה של אמא שלי, ואחרי עונש כזה אי אפשר לומר שמישהו הרוויח".

בתגובה לגזר הדין, מסרו עורכי דינו של ברבי, מוטי כץ ודוד יפתח, כי "גזר הדין מחמיר מאוד משום שהוא סוטה באופן קיצוני ממתחמי הענישה בעבירות דומות בשנים האחרונות. היה מקרה שבו 24 בני אדם נהרגו בתאונה ושמונה שנים נגזרו על הנאשם שהורשע בגרימת מוות ברשלנות. בית המשפט הושפע מה'הילה' שצוירה סביב הנאשם - וגזר את העונש החריף בהתאם".  

והורשע בגרימת מוות ברשלנות 

בפברואר האחרון, הורשע שושן ברבי בשלושה סעיפים של גרימת מוות בנהיגה רשלנית ובהפקרה לאחר פגיעה. בית המשפט המחוזי במחוז מרכז אישר את הסדר הטיעון עם ברבי, וברבי הורשע על פי הודאתו.

שושנה וסבטלנה יגודייב ז"ל (באדיבות המשפחה)

השופטת ורדה מרוז מבית המשפט המחוזי במחוז מרכז אישרה את ההסדר שהושג עם ברבי כפי שדווח לראשונה בחדשות 2, בו נמחק סעיף הנהיגה בשכרות וסעיף ההריגה הופחת לגרימת מוות ברשלנות.

ברבי הורשע בנוסף בשיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית ושימוש בסם מסוכן לצריכה עצמית. נוסע נוסף, אורן חנונה, הורשע בהפרת חובת הנוסע להתקשר לגופי הצלה בתאונה בעלת נפגעים. 

דרס למוות 3 נשים כשהוא שיכור - ונמלט

ברבי הואשם כי נהג שיכור ודרס למוות שלוש הולכות רגל בנתניה באוגוסט 2012. על פי כתב האישום המקורי, ברבי נהג בפראות ובמהירות גבוהה, כשהוא שיכור, ודרס למוות את סבטלנה יגודייב (56), בתה שושנה (25) ודודתה אלכסנדרה רובינוב (66). לאחר התאונה נמלט ברבי מהמקום ואף שידל חבר שלו להגיע לתחנת המשטרה ולטעון כי הוא שנהג ברכב.

המשטרה ניהלה מצוד שנמשך מספר ימים אחר ברבי, עד שבסופו נעצר כשהתחבא במחסן בנתניה. בחקירתו טען כי לא הוא שנהג ברכב. כתב האישום המקורי ייחס לו שלושה אישומים של הריגה, הפקרה ושיבוש מהלכי חקירה.