השופט רוזן על תיק הולילנד: "שלם עם גזר הדין"

בהתייחסות ראשונה מאז גזר הדין שטלטל את המדינה, אומר שופט בית המשפט המחוזי דוד רוזן כי הוא שלם עם גזר הדין הנוקב: "מעבירים עליי ביקורת, אבל 99% מהמבקרים לא מכירים את העובדות; אני לא אחראי על הציבור, אני אחראי להוציא פסק דין הוגן"

שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב דוד רוזן התייחס היום (ד') לגזר הדין המחמיר שנתן במשפט הולילנד ולנוסחו הנוקב. "כל מה שהיה לי לומר, כתבתי", אמר רוזן בפאנל בכנס לשכת עורכי הדין באילת. "אם אני נדרש להוסיף, אז אני אומר שאני שלם עם מה שכתבתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט רוזן גזר תקופות מאסר ממושכות על המורשעים בפרשה, בהם ראש הממשלה לשעבר אולמרט - שנשלח לשש שנים בבית הסוהר. בגזר הדין של אולמרט השתמש רוזן במילה "בוגד", מה שגרר ביקורת מכיוונים שונים. בפאנל באילת נשאל רוזן האם הוא מצטער על השימוש במילה.

"בתיק כזה חשבתי על כל מילה שכתבתי ואני שלם איתה", אמר רוזן. "לעיתים רחוקות כולם יסכימו עם כל מה ששופט מוציא תחת ידיו, ולכן גם כשלא מסכימים, אני שומע וקורא ומתייחס לביקורת בכבוד רב. אני שומע דברים שלא נוח לי לשמוע, והם דברי טעם. אני שלם לחלוטין עם מה שכתבתי. אני משתדל לקבל את הביקורות באהבה. אני לא לוקח את זה אישית, ולא ראיתי התקפות אישיות. מותר לבקר, זה בסדר גמור".

אולמרט במשפט הולילנד (פלאש 90, טל שחר)

"כל שופט והרגישות שלו", המשיך רוזן. "יש שופטים שנושא הרכוש מטרף אותם, ויש שופטים שאלימות. אותו דבר עם זיכוי והרשעה. יש שופטים שקל להם יותר להרשיע מאשר לזכות ולהיפך. יש שופט שאני מכיר שקשה לו לזכות, אבל אני דווקא שופט שדי אוהב לזכות. איפה שאפשר לזכות אני אוהב לזכות, אז אני שלם עם מה שכתבתי. בהחלט חלק גדול מהביקורת לא נוח לי לשמוע, אבל אני מתייחס לזה בכבוד".

"עם כל הכבוד לאגו שלי, אני משתדל לשים את האגו בצד ולהתייחס לדברים שנשמעים. יש גם דברי טעם. 99% מהאנשים לא מכירים את העובדות, והם קוראים את הביקורת, ולא נוח לי שאדם שלא מכיר את העובדות קורא רק את הביקורת, אבל אני מתייחס לזה בכבוד".