10 שנות מאסר לשודד האלים מאילת

בית המשפט גזר עונש מאסר כבד על הלל טראוב, תושב חיפה שהורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע אחד ממעשי השוד הנועזים והאלימים שנראו בארץ בשנים האחרונות. במהלך השוד שביצע עם אחיו באילת, התעמתו השניים עם שוטרים, נטלו מהם כלי נשק ואף חטפו תיירת. בתום מרדף באילת נורה אחיו של טראוב למוות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ב') עשר שנות מאסר על הלל טראוב, תושב חיפה שהורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע שוד מזויין ואלים באילת לפני כשנתיים. במהלך מרדף משטרתי לאחר השוד נורה למוות אחיו של הנאשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מגזר הדין עולה כי האחים קשרו קשר לשדוד את כספי הפדיון של מסעדת "קזה דו ברזיל" במהלך נופש באילת. השניים הגיעו למסעדה סמוך לשעת הסגירה, כשהם רעולי פנים וחמושים באקדח ובסכין. האח המנוח נופף באקדחו וצעק "פיניטו לה קומדיה", ולאחר מכן הכו השניים את אחד העובדים ויצאו מהמקום עם שלל של כ-74 אלף שקלים.

בצאתם מהמסעדה נתקלו השודדים בניידת משטרה שהוזעקה למקום וירו באוויר. השניים הצליחו להפתיע את צוות השוטרים שהיה בניידת, הצמידו סכין ואקדח לראשיהם ונטלו את אקדחיהם. לאחר מכן נטלו את מפתחות הניידת ואילצו את השוטרים לשכב על הכביש.

בשלב זה עצרו שני האחים באיומים מונית ובתוכה תיירת מאוקראינה ונכנסו לכלי הרכב, תוך שהם מאיימים על השניים באקדח. במקום התפתח מרדף ובשלב מסוים ירה אחד השוטרים לעבר גלגלי המונית, על מנת להביא לעצירתה. המנוח שישב במושב האחורי פתח באש לעבר רכבי המשטרה שדלקו אחריו.

המשטרה ירתה למוות באחד השודדים

לאחר זמן קצר נעצרה המונית והמנוח יצא מהרכב כשהאקדח בידו. השוטרים פתחו באש לעבר השודד, שנלקח לבית החולים - שם מת מפצעיו. הנאשם עצמו יצא מהמונית עם ידיים מושטות ונשכב על הרצפה. בשלב זה פסק הירי והאירוע הגיע לסופו.

במסגרת הסדר הטיעון הודה הנאשם והורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, שוד מזוין, עבירות נשק, ירי באזור מגורים וחטיפת אדם. מלבד 10 שנות המאסר שגזר עליו השופט, ייאלץ הנאשם לשלם 56 אלף שקלים פיצויים לעשרה בני אדם בסך הכל.

יממה לאחר השוד האלים, פורסם בחדשות 2 סרטון ממצלמות האבטחה במסעדה באילת. בסרטון ניתן לראות איך חדרו השניים למקום בשעת לילה רעולי פנים - ובמכות, איומי אקדח וסכין שנשאו עמם אילצו את העובדים להעביר לידיהם סכום של רבבות שקלים.