תביעה: "ברמב"ם איבדו חלק מגולגלתי"

תושב הצפון שפונה לבית החולים רמב"ם לאחר שהותקף ונותח בראשו טוען כי הצוות הרפואי איבד חלק מגולגולתו. העצם הוסרה מראשו של המטופל במהלך הניתוח והייתה אמורה להיות מוחזרת בהליך מאוחר יותר, אך בדיעבד התברר שהיא לא נמצאה. כעת הוא תובע פיצויים בסך 2.5 מיליון שקל. רמב"ם: "נלמד את התביעה ונגיב בבית המשפט"

במקום העצם הוכנס בראשו שתל. ארכיון (בית חולים רמב"ם)

איבדו את הראש: תושב מעלות תרשיחא הגיש בשבוע שעבר תביעה נגד בית החולים רמב"ם בחיפה שבה הוא טוען כי בית החולים איבד חלק מגולגלתו - שהוסר בניתוח. יחד עם בית החולים נתבעים גם תוקפיו של האיש, שגרמו לפגיעה בראשו, בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש יוני 2012 הותקף התובע בברוטאליות וספג חבלות בראשו. בעקבות החבלות הוא פונה לבית החולים רמב"ם, שם אובחן כי הוא סובל מדימום מוחי וזקוק לניתוח בראשו.

במהלך הניתוח הוסר חלק מעצם הגולגולות של התובע, שלטענתו הופקד בבנק העצמות של רמב"ם. חלק הגולגולת יועד להיות מושתל בחזרה בראשו של התובע, אך באופן שאינו ברור העצם אבדה, ולראשו של התובע הוכנס במקומה שתל מלאכותי.

"לאחר הניתוח התברר לתובע כי רמב"ם איבד את חלק הגולגולות אשר הושמה על ידם בבנק העצמות. בשל כך נאלץ המנותח להסתפק בשתל עצם ממוחשב", נכתב בתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה על ידי עו"ד איתן האזרחי ועו"ד ישראל שוויצר ממשרד עורכי הדין שחל את האזרחי.

פיצוי בסך 2.5 מיליון, עו"ד איתן האזרחי

טענות גם בדבר התרשלות באיבחון הדימום

בנוסף, מעלה המטופל בתביעתו טענות בדבר התרשלות בית החולים באיבחון הדימום המוחי שממנו סבל. לדברי התובע, רופאי המחלקה הנוירוכירורגית של בית החולים איחרו בזיהוי חומרת הדימום, דבר אשר החריף את הנזקים המוחיים מהם הוא סובל.

"הצוות הרפואי החליט משום מה כי התובע אינו סובל מדימום, אלא מאוטם ורידי ולכן הוחלט שלא לנתחו", כותב התובע וטעון כי הוא נותח רק לאחר שחלה החמרה במצבו הנוירולוגי. "אילו היה מאובחן כראוי מצבו של התובע סביר שלא היה נגרם לו נזק או שהנזק היה קטן יותר", ציין.

"הידיעה שבראשו הושתל חלק מלאכותי מטרידה את שלוות נפשו, וחלק מבעיותיו הנפשיות מיוחסות לעובדה שעצם מעצמותיו אינה בנמצא", אמר עו"ד איתן האזרחי. "זאת, כמובן בנוסף לבעיותיו התפקודיות והפיזיות שנגרמו בין השאר מהטיפול הרשלני בבית החולים שהחמיר את מצבו כתוצאה מהתקיפה האכזרית".

מבית החולים רמב"ם נמסר בתגובה כי "כתב התביעה טרם התקבל במחלקה המשפטית של רמב"ם. לכשיגיע, נלמד את פרטי כתב התביעה ונגיב בבית המשפט".

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv