תיעוד: הקטטה במועדון שהובילה לרצח החייל יפתח גריידי

חודש לאחר הרצח, נחשף סרטון מצלמות האבטחה שתיעד את הקטטה בסיומה נדקר למוות החייל בפתח המועדון ברעננה. בסרטון נראים הנאשמים נכנסים למטבח במועדון ושניים מהם, על פי כתב האישום, חוזרים עם מזלג וסכין קצבים‎

חודש אחרי רצח החייל יפתח גריידי ז"ל, מתפרסם היום (ה') סרטון מצלמת האבטחה המתעד את הקטטה בסיומה נדקר למוות החייל בפתח מועדון ברעננה. הסרטון שנחשף עומד במרכזה של חקירת הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראים הנאשם ברצח בן גניש, בן דודו, מני דבוש, נכנסים יחד עם שי קלדרון ונאשם נוסף למטבח במועדון ויוצאים ממנו כשדבוש, לפי כתב האישום, אוחז במזלג גריל ארוך וגניש בסכין קצבים.

בכתב האישום נטען כי גניש יצא החוצה מהמטבח כשהכלים החדים מוסתרים מתחת לבגדיו. בסרטון ניתן לראות אותם אוחזים בשרוולם. עוד צוין באישום ששוטף הכלים במועדון ניסה לעצור את גניש בדרכו החוצה מהמטבח, אך הוא הדף אותו לעבר הקיר.

קטטה שהסתיימה בדקירה (מצלמת אבטחה)

"הדפו אותו לקיר והלמו באגרופים"

הרצח עצמו התרחש מחוץ למועדון ולא נקלט במצלמה. ארבעת הנאשמים, ובהם אדם נוסף ששמו טרם הותר לפרסום, התקדמו לעבר פתח היציאה, ובשלב מסוים העביר גניש את המזלג לדבוש. תחילה, ניסה גניש לדקור את אחד מחבריו של גריידי, אך הסכין נשמטה מידו וחברו של גריידי נמלט בחזרה לתוך המועדון.

גניש הרים מיד את הסכין והבחין בגריידי שהיה מעברו החיצוני של שער המועדון. גניש ודבוש, לפי כתב האישום, הדפו את גריידי לעבר הקיר, דחפו אותו והלמו בו באגרופיהם. הנאשם ברצח דקר את גריידי בגב ידו השמאלית באמצעות המזלג, לאחר מכן דקר את החייל בסכין.

מצלמה אחרת, שהוצבה מחוץ למועדון, קלטה בשלב זה את הנאשמים כשהם בורחים מהמקום.

אמו של יפתח גריידי ז"ל ליד קברו

גניש הואשם ברצח, בן דודו דבוש בהריגה, וקלדרון והנאשם הנוסף הואשמו באי-מניעת פשע. בשבוע הבא יחל משפטם של שני בני הדודים. הפרקליטה קרן וקסלר מפרקליטות מחוז מרכז תבקש מבית המשפט המחוזי להאריך את מעצרם עד תום ההליכים.

"דבוש לא תועד דוקר"

מנגד, פרקליטיו של מני דבוש עו"ד משה שרמן ושי טובים, יטענו כי יש לשחרר את מרשם. "נגיד לשופטים שגם במצלמות האבטחה לא ניתן לראות את דבוש דוקר את גריידי", אמרו. "נהפוך הוא, הוא עשה הכל כדי למנוע את הרצח. מלכתחילה טענו שדבוש צעק לעבר כל הנוכחים שלא ידקרו את יפתח".

הנאשם ברצח, בן גניש (פייסבוק)

לטענתם, עדות זו נתמכת בדבריו של הטבח במועדון. "עתה מוכיחות מצלמות האבטחה כי מני דבוש לא תועד דוקר או מתעמת עם יפתח", הדגישו.

יפתח גריידי ז"ל. נרצח בפתח המועדון (פייסבוק)

אתמול עלו בני משפחת גריידי לקבר במלאת 30 למותו של יפתח ז"ל. בני המשפחה אמרו שהם חוששים מעסקת טיעון שתיטיב עם הנאשמים והבטיחו להגיע לכל דיון במשפט כדי לעמוד על כך שהאחראים יועמדו לדין.