תובעות 6 מיליון שקלים מהרשות הפלסטינית בגלל פיגוע

אם ובתה נסעו בכביש המנהרות כשנתקלו במארב של חוליית מיידי אבנים. אבן שהושלכה על רכבם ניפצה את השמשה, ריסקה את פניה של האם ופצעה אותה אנושות. בתביעה נכתב: "הבת נותרה לבדה 26 דקות, שנדמו לנצח, תוך שהיא חוסמת את דימום אמה ומתפללת שהאם בחיים, המחבלים חזרו לכפר בצהלות". השתיים תובעות מהרשות 6 מיליון ש"ח

ריסוק לסת ואובדן הכרה. ארכיון (רויטרס)

אם ובתה מירושלים הגישו השבוע תביעת עתק נגד הרשות הפלסטינית בגין נזקי גוף ונפש שנגרמו להן בעקבות פיגוע יידוי אבנים. ביום האחרון למבצע "עמוד ענן" נסעו השתיים בכביש המנהרות. כשחלפו ליד הכפר הפסלטיני חוסאן נתקלו במארב מתוכנן של צעירים תושבי הכפר שהחלו ליידות אבנים על רכבן מטווח קצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחת האבנים פגעה בשמשה הקדמית של הרכב, חדרה אותה והוטחה בעוצמה רבה בראשה של האם, תוך שהיא גורמת לה לפגיעה קשה בראשה, לשברים בפנים, לריסוק הלסת, לאובדן דם בכמות מאסיבית ולאובדן הכרה", נכתב בתביעה. "לאחר שהושלכה האבן נמלטו המחבלים לעבר היישוב תוך שהם צועקים צהלות של שמחה".

הבת, שלא נפגעה באופן ישיר מיידוי האבנים, טוענת כי לאחר הפגיעה היא "נותרה לבדה במשך כ-26 דקות, שנדמו לנצח, תוך שהיא זועקת זעקות שבר, מתפללת שאמה עודה בחיים וחוסמת בידיה את ראשה על מנת למנוע אובדן דם, עד שהגיעו חיילי צה"ל למקום".

חודשיים בטיפול נמרץ

השתיים פונו על ידי החיילים לבית החולים הדסה הר הצופים כשהאם פצועה במצב אנוש ומחוסרת הכרה. האם אושפזה ביחידה בטיפול נמרץ במשך חודשיים כשהיא מונשמת ומורדמת. לאחר ששבה להכרתה אושפזה חודשיים נוספים במחלקה הכירורגית.

פיגוע בכביש המנהרות. ארכיון (רפעת עכר)

כעת תובעות האם והבת מהרשות הפלסטינית פיצויים בסך שישה מיליון שקלים בגין הנזקים הפיזיים והנפשיים שהסב להן הפיגוע. בתביעה טוענות השתיים כי "הרשות נטלה על עצמה את השליטה על השטח בו בוצע הפיגוע ובמקביל המשיכה להעלים עין מהתקפות טרור אשר בוצעו על ידי תושביה ולא נקטה אמצעים כלשהם למנוע אלימות נגד ישראלים".

יחד עם הרשות הפלסטינית, תובעות האם ובתה גם את חמשת חברי חוליית המפגעים "ששמו לעצמם במטרה לגרום למותם של ישראלים", לשון כתב התביעה. הדיון המשפטי בכתב האישום שהוגש נגד חמשת המפגעים מתנהל בימים אלה והוא מצוי בשלב הסיכומים.