הנאשם שחולל את הקטטה שהובילה לרצח החייל: "אני רוצח? הרגו את האופי שלי"

שי קלדרון הואשם בשבוע שעבר באי מניעת פשע, בגין מעורבותו ברצח החייל יפתח גריידי. קלדרון היה האיש שחולל את הקטטה שהובילה לדקירה הקטלנית. בשיחה ראשונה עם כתבנו, שחזר קלדרון את אירועי הלילה ההוא וניסה להסביר מדוע נמלט

חודש לאחר רצח החייל יפתח גריידי ז"ל במועדון ברעננה, שי קלדרון, שנחשב לגורם מרכזי בפרשה והואשם שחולל את הקטטה שהובילה לדקירה הקטלנית, מדבר לראשונה: "אתה יודע מה זה? אתה יודע מה זה לעשות דבר כזה לבן 25 שרק התחיל את החיים שלו, להרוס אותו?", אמר קלדרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באנו, כמו כל בן אדם שבא לבלות וליהנות עם החברים שלו. באנו לשתות, להתחיל עם בנות. נכון, התחלתי עם בנות, אבל בין זה לבין שאני הולך להטריד ועשו אותי רוצח? אתם הורגים את האופי שלי", טען.

על הטענות לפיהן ראו אותו ואת החשוד המרכזי ברצח, בן גניש, נכנסים למטבח ויוצאים עם סכין השיב קלדרון: "לא יודע איזה סכין ועל מה מדברים. באתי להתחבא במטבח וזהו. לא ראיתי מה הולך במטבח ולא כלום. ראיתי עדר אנשים באים אליי, באתי להתחבא. יותר מזה לא ראיתי כלום".

מיד אחרי הדקירה הקטלנית נמלטו מהמקום קלדרון, בן גניש שהואשם ברצח ובן דודו, מני דבוש, שהואשם בהריגה. "ברחתי בגלל שהתחילו מכות. מי היה נשאר לקבל מכות? כל המועדון ברח, לא רק אני. היו שם מהומות, צעקות. הכל היה שם. הכל עף באוויר".

החשוד המרכזי ברצח. בן גניש (חדשות 2)

מסוכן לציבור? קלדרון הואשם בעבר בגרימת מוות ברשלנות

זו לא הפעם הראשונה ששי קלדרון מסתבך עם החוק. לפני 5 שנים הוגש נגדו כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות לאחר שהסיע את חברתו, דנית בר אל, על אופנוע כשהוא תחת השפעת סמים. הוא איבד שליטה - ודנית נהרגה.

בתגובה לטענות לפיהן הוא אדם שמסוכן לשלום הציבור אמר קלדרון: "אני מסוכן לציבור? זו הייתה חברה שלי שהלכה. הייתי איתה 3 שנים. מה נראה לכם? שהייתי רוצה להרוג את חברה שלי? זו הרי תאונה שיכולה לקרות לכולם. אם הייתי רוצח והיו מאשימים אותי במעשה הזה, לא הייתי פה עכשיו. הייתי מדבר איתך מתוך הכלא".

עורך דינו של קלדרון, משה יוחאי, הוסיף: "הטיעון המרכזי שלנו היה ששי לא ידע שיש סכין באירוע. ומה המשטרה עשתה? במקום לחקור את שי אם ידע שיש סכין או לא ידע, הם יצאו בהצהרות בתקשורת 'זה החשוד המרכזי', 'זה הרוצח', 'הוא הביא את הסכין'. הם לקחו את המקרה הטרגי מהעבר ושמו את הדיוקן של הרוצח האולטימטיבי. בסופו של דבר, הכל התברר כלא נכון".

יפתח גריידי ז"ל (חדשות 2)

קלדרון הואשם באי מניעת פשע בפרשת רצח החייל

שי קלדרון סיים היום את מעצר הבית שלו, והוא אדם חופשי. מרצח גריידי הוא יצא עם אישום מינורי יחסית של אי מניעת פשע - כתב אישום פחות חמור. העדות של הטבח מהמועדון סייעה לו, לאחר שהעיד ששמע אותו אומר: "אל תהרגו את הבחור".

"אנחנו מצרים על אי מניעת הפשע לאותו אחד שהוביל לרצח, אבל אנחנו נתמודד גם אם נצטרך להגיש עתירות לעליון", מסרה פרקליטתה של משפחת גריידי, בת חן דיכטר.

הדיון בעניינם של הנאשמים ברצח יתחיל בשבוע הבא. הפרקליטות תבקש לעצור אותם עד תום ההליכים. כל שנותר למשפחתו האבלה והכואבת של יפתח גריידי ז"ל, הוא לעלות מחר לקברו, לטקס גילוי המצבה.

"ראיתי את יפתח נשכב, חטפתי הלם" 

אמש סיפרה חברתו לשעבר של מני דבוש, החשוד בהריגת החייל יפתח גריידי ז"ל לחוקרים, על אירועי הערב האלים בחודש שעבר - ימים ספורים לאחר שכתבי אישום הוגשו נגד ארבעת החשודים במעורבות בדקירתו למוות של החייל, נחשפו עדויות המפתח שהגיעו לידי חדשות 2.

על פי כתב האישום, גריידי הגיע למועדון "שש" ברעננה יחד עם מספר מחבריו על מנת לבלות במקום. אחד הנאשמים החל בשיחה עם ידידתו של גריידי, דבר שגרם לקטטה המונית, ולבסוף לדקירתו למוות של החייל בסכין קצבים ומזלג.

זירת הרצח ברעננה, בחודש שעבר (חדשות 2)

מחקירת המשטרה, עולה שמני דבוש שהואשם בהריגה, נמלט לביתה של חברתו לשעבר, וסיפר לה על הריגת הצעיר. "הוא דפק לי בחלון, היה נשמע לי משהו בקול מוזר, התחנן ממש כאילו עומד לבכות, פתחתי והתחיל לבכות בכי מר כזה. שאלתי אותו מה קרה? אמר לי שהיה במועדון שש, שמישהו מת ונשברה לו היד", סיפרה הצעירה לחוקרים.

"הוא אמר שבן גניש היה מעורב בקטטה והוא לא הבין מה קרה, ופתאום התאספו מלא ערבים והוא ניסה להגן על הפנים שלו ושברו עליו כיסא ונשברה לו היד. המאבטחים הוציאו אותם ואז בן אמר לו שיבוא איתו לטבריה ושהוא ענה 'לא עשיתי כלום למה שאברח' הוא סיפר לי שאדם אחד מת".