הפסיד כסף בפוקר - ושדד עם הנושים את הכספת של הוריו

צעיר, שהפסיד 5,000 שקלים במשחק פוקר, הוביל את מנהל בית ההימורים לכספת בבית הוריו בבאר שבע, שם מצאו כסף מזומן וכלי נשק. לאחר הפריצה, הצעיר ניסה להטיל את האשמה לפריצה על בני מיעוטים שהסתובבו בסמוך לבית

"עקרו הכספת בגרזן ובפטיש". אילוסטרציה (רויטרס)

צעיר מבאר שבע שנקלע לחובות כספיים כבדים לאחר שהפסיד בהימורים לא חוקיים, החליט להחזיר לנושיו את הכסף בדרך יצירתית במיוחד - לעזור להם לשדוד את הכספת הפרטית בבית הוריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, שהוגש נגד מארגן משחק המזל - הצעיר היה חייב סכום של כ-5,000 שקלים והציע ל"עמיתיו" שיתפרצו לבית ההורים כדי לכסות את החוב. על פי טענת הפרקליטות, הצעיר שיקר לשוטרים בחקירתו, וטען כי בני מיעוטים הם שאחראים לשוד הכספת.

עוד עולה מכתב האישום שהוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, שהאיש הוביל את הנושים לכספת בעצמו. "על מנת לשלם את חובו, סיפר המהמר לנאשם על הכספת שנמצאת בבית הוריו ובה כסף מזומן, זהב ושני אקדחים", נכתב בכתב האישום.

החמישה נכנסו לבית בעזרת מפתח אשר הוסתר בחלון ועקרו את הכספת מהקיר באמצעות פטיש וגרזן. השלל של הפורצים כלל שני אקדחים, 8,000 שקלים במזומן, תכשיטי זהב וכסף זר בשווי כאלף שקלים. לאחר השוד, ניסה הצעיר להשלות את המשטרה ולהסוות את הגניבה כשוד. הבן אמר לשוטרים כי הבחין בשני בני מיעוטים שצפו על הבית משעות הבוקר.

הפרקליטות לא הגישה לבסוף כתב אישום נגד הצעיר, אך מארגן משחקי המזל, שלו הפסיד הצעיר את הכסף, נאשם בהתפרצות, גניבה, ניהול מקום המשמש להימורים והחזקת נשק. יחד עם כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז דרום נגד הנאשם בקשת מעצר עד תום ההליכים. בית המשפט המחוזי בבאר שבע האריך את מעצרו עד לתחילת שבוע הבא.