חברתו של יפתח גריידי ז"ל בחקירת המשטרה: "ראיתי את יפתח נשכב, חטפתי הלם"

העדויות מחקירת רצח החייל יפתח גריידי ז"ל במועדון ברעננה נחשפות. הצעירה ששיחה עמה גרמה לפרוץ הקטטה סיפרה לחוקרים: "התחילה מהומה, אגרופים והדבר הבא שאני רואה זה את יפתח שוכב". חברתו לשעבר של אחד החשודים סיפרה: "הוא דפק לי בחלון בלילה והתחיל לבכות"

"הוא סיפר לי שבן דקר, לא יודעת עם מה, הוא לא אמר סכין. הייתי בהלם שמישהו נרצח", כך סיפרה חברתו לשעבר של מני דבוש, החשוד בהריגת החייל יפתח גריידי ז"ל לחוקרים על אירועי הערב האלים בחודש שעבר. ימים ספורים לאחר שכתבי אישום הוגשו נגד ארבעת החשודים במעורבות בדקירתו למוות של החייל, עדויות המפתח שהגיעו לידי חדשות 2 נחשפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, גריידי הגיע למועדון "שש" ברעננה יחד עם מספר מחבריו על מנת לבלות במקום. אחד הנאשמים החל בשיחה עם ידידתו של גריידי, דבר שגרם לקטטה המונית, ולבסוף לדקירתו למוות של החייל בסכין קצבים ומזלג. נגד בן גניש, החשוד המרכזי במעשה, הוגש כתב אישום בגין רצח. כתבי אישום נוספים הוגשו נגד שלושה חשודים נוספים: מני דבוש הואשם בהריגה, בעוד שי קלדרון וחשוד נוסף ששמו עדיין אסור בפרסום הואשמו באי מניעת פשע.

מחקירת המשטרה, עולה שמני דבוש שהואשם בהריגה, נמלט לביתה של חברתו לשעבר, וסיפר לה על הריגת הצעיר. "הוא דפק לי בחלון, היה נשמע לי משהו בקול מוזר, התחנן ממש כאילו עומד לבכות, פתחתי והתחיל לבכות בכי מר כזה. שאלתי אותו מה קרה? אמר לי שהיה במועדון שש, שמישהו מת ונשברה לו היד", סיפרה הצעירה לחוקרים. "הוא אמר שבן גניש היה מעורב בקטטה והוא לא הבין מה קרה, ופתאום התאספו מלא ערבים והוא ניסה להגן על הפנים שלו ושברו עליו כיסא ונשברה לו היד. המאבטחים הוציאו אותם ואז בן אמר לו שיבוא איתו לטבריה ושהוא ענה 'לא עשיתי כלום למה שאברח' הוא סיפר לי שאדם אחד מת".

כתב אישום, בן גניש (חדשות 2)

ידידתו של גריידי: "נשענו על הבאר, נידש בחור והתחיל לדבר"

בעדותה במשטרה, סיפרה הצעירה שהשיחה עמה הביאה לקטטה, על השתשלות האירועים: "הגענו למועדון בסביבות 00:30, נשענו על שולחן הבאר ואז בחור נמוך, רזה, עמד לידנו עם הידיים שלובות ,החזיק שתייה ביד וניגש אלינו. הוא התחיל לדבר, לא הראינו עניין, התחיל לדבר איתי, נצמד אליי לכתף, מילמל לי באוזן ממש, פשוט לא הפסיק לדבר, אמרתי לו 'די זה די', בצורה מתונה, 'לא עפתי עליו'. חזרתי על זה כמה פעמים והבחור לא הפסיק".

הצעירה המשיכה לתאר לחוקרים: "אחד החברים שהבחין בזה, משך לי את היד, קירב אותי אליו, ואז הבחור הקטן הביא בחור גדול יחסית שהתקדם באגרסיביות וצעק 'למה אתם מתעסקים איתו ולמה אתם רבים איתו'. באתי להסביר לו והוא התחיל לדחוף, עפתי על הכיסאות, התחילה מהומה, אגרופים והדבר הבא שאני רואה זה את יפתח שוכב מתחת לשער. חטפתי הלם".

על פי כתב האישום, גניש נכנס יחד עם נאשם נוסף למטבח המועדון, שם נטל מזלג גריל וסכין קצבים על מנת לפגוע בגריידי. אחד משוטפי הכלים ניסה לעצור אותו בדרכו החוצה, אך ללא הצלחה. טבח המקום, סיפר לחוקרים גם הוא, על הניסיון למנוע את הרצח המיותר: "בסביבות 3:00 נכנס אליי בן גניש למטבח, לא ראיתי אותו לוקח את השיפוד, שמעתי צעקות של מני דבוש ושי קלדרון 'אל תהרוג אותו אל תהרוג אותו אתה תשב בכלא', וראיתי אותם פיזית הודפים אותו לתוך המטבח אבל לא הצליחו, רצתי למנהל המשמרת ואמרתי לו 'בן הולך לדקור מישהו או לרצוח מישהו' אבל שמעתי את המנוח אומר 'דקרו אותי, דקרו אותי' ונשכב על הרצפה".