אישום בפרשת הרצח בכפר חרוב: צילם את חברו בסלולרי בזמן שגסס

כתב האישום שהוגש נגד רוסלן יעקובוביץ' מתאר את קור הרוח המקפיא שבו תקף את שותפו לדירה, אור ריבק. יעקובוביץ' כעס על כך שחברו בילה עם נערה והזניח אותו. הנקמה: הוא שלף סכין, דקר אותו כמה פעמים, תיעד ואז יצא מהבית והותיר אותו להיאבק על חייו

רוסלן יעקובוביץ' ואור ריבק

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום (ב') כתב אישום נגד רוסלן יעקובוביץ בן ה-23 בגין רצח חברו אור ריבק מקיבוץ כפר חרוב לפני כשלושה שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב האישום, יעקובוביץ' הכיר את הנרצח, אור ריבק, בבית הספר במעלות - העיר בה גדלו השניים ובמשך שמונה שנים היו חברים טובים. כחודשיים לפני הרצח, עברו להתגורר ביחד ביחידת דיור בקיבוץ, שם מתגורר אביו של ריבק.

בליל הרצח, אכלו יחד ארוחת ערב ובילו בפאב של הקיבוץ, אך סמוך לשעה 3 לפנות בוקר, פרץ בין השניים ויכוח. יעקובוביץ' כעס על כך שריבק מבלה זמן רב מדי עם נערה בת הקיבוץ ומזניח אותו.

זירת הרצח בכפר חרוב (חדשות 2)

אישום: שלף סכין ודקר, חברו זחל שותת דם

בכתב האישום נטען כי הוא שלף ממגירה במטבחון סכין, ניגש לריבק ששכב על גבו, ודקר אותו ארבע דקירות, שתיים מהן בחזה. ריבק, שנפל מן המיטה וזחל בסלון שותת דם, צולם על ידי יעקובוביץ' במכשיר הסלולר שלו, כשהוא נאבק על חייו.

לפי כתב האישום, הוא שטף את הסכין ואת ידיו, ארז תיק עם בגדים ויצא מן הדירה, כשהוא נותן לחברו הגוסס למות. "המנוח הצליח להגיע בזחילה, לספה שבסלון, ונשען עליה בפלג גופו העליון. תוך זמן קצר, נפטר", נכתב.

בינתיים, הנאשם שהחל בצעידה בדרכו אל מחוץ לקיבוץ, פנה אל השומר בשער והציג לו את התמונה שצילם במכשיר הסלולרי. שעות ספורות לאחר מכן הודה יעקובוביץ' ברצח ושחזר כיצד דקר למוות את חברו ושותפו לדירה. 

יעקובוביץ' בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

"הוכיח מסוכנות מפלצתית"

יעקובוביץ' מואשם ברצח ופרקליטות מחוז צפון ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו. בבקשת הארכת המעצר נאמר כי "בידי הפרקליטות ראיות בראשן הודאתו המלאה של המשיב במעשה, שהחלה בהתוודותו בפני שומר הקיבוץ, מיד לאחר הרצח, והמשיכה בהודאה בחקירה ובשחזור המעשה".

בפרקליטות הדגישו עוד כי "הנאשם המית את חברו הטוב, בן 22 במותו, בפרץ אלימות לא נתפס, במהלכו נעץ סכין גדול בחזהו - וכל זאת כתגובה לקללה זניחה ששמע מהקורבן ועל רקע ויכוח סתמי. לאחר המעשה ובעוד המנוח בחיים, המשיב צילם אותו בנשימותיו האחרונות. במעשיו הוכיח מסוכנות מפלצתית".

"צילם אותו בנשימותיו האחרונות" (חדשות 2)

סנגורו של הנאשם, עורך הדין סעיד חדאד מהסנגוריה הציבורית,  ציין כי יש להתחשב במצבו של הנאשם בעת ביצוע המעשה. "לאחר צילום התיק נגבש עמדה ביחס למידת חומרת אשמו של הנאשם ומה סעיף החוק המתאים לעניינו, לאור מצבו", אמר הסנגור. מעצרו של הנאשם הוארך עד ה-10 ביוני בהסכמת סנגוריו.