אייל גולן תובע את אורלי וגיא וטל ואביעד

הזמר הגיש תביעת לשון הרע נגד העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז ומגישי הרדיו טל ברמן ואביעד קיסוס. בתביעה דורש גולן פיצויים בסך מאות אלפי שקלים בגין פרסומים מכפישים, כלשונו. "כל שעשו הנתבעים היה להשמיץ את התובע שוב ושוב ולנסות ולהציגו בפני ציבור הצופים כאדם נאלח", נטען בתביעה

"נזק של מיליוני שקלים" (פלאש 90, נטי שוחט)

אייל גולן פתח במתקפה משפטית על מגישי תכניות הבוקר: אחרי תביעות לשון הרע שהגיש הזמר נגד מגישי הרדיו שי גולדשטיין ודרור רפאל והבלוגר עמרי חיון, מגיע כעת תורם של טל ברמן, אביעד קיסוס, אורלי וילנאי וגיא מרוז. אתמול (א') הגיש גולן לבית משפט השלום בתל אביב שתי תביעות לשון הרע נגד ארבעת המגישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתביעה שהגיש גולן נגד צמד העיתונאים והמגישים אורלי וילנאי וגיא מרוז דורש הזמר פיצויים בסך חצי מיליון שקל בשל פרסומים, שהם לטענתו בגדר לשון הרע. בחודש ינואר, לאחר שהתפוצצה פרשת גולן והקטינות, ביטלו וילנאי ומרוז את השתתפותם בפסטיבל להעצמה נשית באילת לאחר שנודע להם שגולן מופיע באירוע.

בדף הפייסבוק של מרוז ווילנאי כתב מרוז: "חברים אנחנו צריכים את עזרתכם, התברר לנו שאנחנו - אורלי ואני - מופיעים בפסטיבל להעצמה נשית ולצידנו לא אחר מאשר אייל גולן. אנחנו כמובן ביטלנו את השתתפותנו אבל צריך עוד כוח ציבורי לגרום לפסטיבל לבטל את נוכחותו השוביניסטית של הזמר הזה בפסטיבל למען נשים".

"ניסו להציג את גולן כאדם נאלח". וילנאי (שתולים)

באותו היום הוסיפה וילנאי על דבריו של מרוז וכתבה כי "נראה לי מופרך ומטורף שאנשים משתמשים בו [בגולן] להעצמה נשית. כל עוד הוא שם אני לא מוכנה להיות איתו על אותה במה".

בכתב התביעה מצביע גולן על עוד שני פרסומים מכפישים, כלשונו, של וילנאי ומרוז בדף הפייסבוק שלהם. בנוסף מלין הזמר על דברים שאמרו המגישים בתוכנית הבוקר שלהם. "במסגרת תכנית הבוקר ראיינו הנתבעים, לכאורה במסגרת עיתונאית עניינית, את הנוכחים בדבר גולן ופרשת הקטינות, כאשר בפועל, כל שעשו הנתבעים היה להשמיץ את התובע שוב ושוב ולנסות ולהציגו בפני ציבור הצופים כאדם נאלח", נטען בתביעה.

גיא מרוז (חדשות 2)


גולן מאשים כי התנהלותם של וילנאי ומרוז נעשתה "ביד מכוונת שכל מטרתה לפגוע במעמדו של גולן ובשמו הטוב... בפרסום יש משום הצגת התובע כשוביניסט מוחלט, ככזה אשר מבזה ומשפיל נשים". את הנזק הכספי שנגרם לגולן בשל הפרסומים מעריך הזמר במיליוני שקלים.

"שמו הטוב הוא כל מה שיש לגולן"

יחד עם תביעת לשון הרע שהגיש גולן נגד וילנאי ומרוז הגיש הזמר תביעת לשון הרע גם נגד מגישי תכנית הבוקר ברדיו, טל ברמן ואביעד קיסוס. בחודש אוגוסט סיפרו בתכניתם ברמן וקיסוס על ילדה מושתלת כבד שהועלתה לבמה על ידי גולן במהלך הופעה שלו בהיכל התרבות. במהלך התכנית אמר קיסוס "עם כל מה שעברה הילדה עם הכבד, אייל גולן את צריכה עכשיו? עזבי. כשהיא ירדה מהבמה חיכה לה 'פפה גולן'".

טל ברמן ואביעד קיסוס (אורי אליהו, mako)


לדברי גולן, האמירות האלו "נעשו באופן מכוון כדי להזיק לתבוע ועל הדרך אף פגעו בילדה, תוך שהנתבעים מנסים להציג את גולן ככזה שקיים יחסי מין עם קטינות שלא בהסכמה ואף ציינו כי אינם מבינים את הורי הילדה. לא מדובר באטימות או חוסר אינטליגנציה רגשית אלא בדברי בלע פוגעניים שאין כמותם".

לטענת הזמר, "שמו הטוב הינו כל מה שיש לו, זה מקור פרנסתו ומשלח ידו והוא משקיע מזמנו ואת כל כולו מתוך אהבה גדולה למעריציו ביצירת אומנות מוסיקלית ולא בכדי זכה יותר מפעם אחת בתואר 'זמר השנה'. בעקבות הפרסומים נגרמו לגולן נזקים אדירים, לרבות פגיעה אנושה בשמו הטובה". גולן תובע מקיסוס וברמן פיצויים בסך רבע מיליון שקלים.

וילנאי ומרוז סרבו להגיב לידיעה.

מתחנת הרדיו 99 אף.אם, שבה משדרים קיסוס וברמן, נמסר כי "התביעה טרם התקבלה".