נקם בשליח פיצה שאיחר ונשלח למאסר

צעיר תושב הוד השרון ביקש לנקום בשליח פיצה שאיחר עם המשלוח, איים עליו באמצעות חפץ חד ושדד את אופנועו. בית המשפט המחוזי גזר עליו שנתיים מאסר. בנוסף, הואשם הצעיר כי נהג לחטוף טלפונים סלולאריים מילדים - על כך ירצה שנת מאסר נוספת

שדד גם את נרתיק הכסף של השליח. אילוסטרצי (CNN)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר ביום חמישי שנתיים מאסר על צעיר (22) תושב הוד השרון שתקף ושדד שליח פיצה משום שאיחר עם המשלוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק
 
בחודש יולי האחרון הזמין הצעיר פיצה אך השליח איחר להגיע והלקוח בתגובה החליט לבטל את ההזמנה. בין השליח והצעיר התעורר ויכוח בגלל ביטול ההזמנה, בעקבותיו ביקש הצעיר לנקום בשליח. למחרת הזמין הלקוח משלוח נוסף. כשהגיע לכתובת הצמיד הצעיר הזועם חפץ חד לצווארו של השליח ושדד את אופנועו ואת נרתיק הכסף שלו.

בגזר דינה כותבת השופטת מיכל ברנט כי העבירה "נבעה מרצונו של הנאשם לנקום בשליח הפיצה בשל איחורו יום קודם לכן, ולשם כך הצטייד מבעוד מועד בחפץ חד. אירוע זה מתאפיין בתכנון מוקדם ובנטילת סיכון לפגיעה חמורה בחיי אדם".

עוד ציינה השופטת בגזר דינה כי שליח הפיצה היה קורבן קל, זמין וחסר יכולת של ממש להתגונן.

הורשע גם בחטיפת טלפונים ניידים מילדים

כתב האישום שהוגש נגד הצעיר ייחס לו גם עוד ארבעה סעיפי אישום של חטיפת טלפונים סלולריים מילדים. הנאשם ואחיו הצעיר רכבו על הקטנוע שנגנב מהשליח, איתרו ילדים משוחחים בטלפונים ניידים, ביקשו מהם לבצע שיחה וחטפו את המכשירים.

גנבו סלולרי מילדים. אילוסטרציה (AP)


"הנאשמים הבחינו בקטין כבן 13 שהיה בדרכו למשחק כדורגל, ניגשו אליו כשהם רכובים על קטנוע וביקשו לשאול ממנו את המכשיר על מנת לבצע שיחה", נכתב באחד מסעיפי כתב האישום, "הקטין סרב בתחילה אך הנאשמים הרגיעו אותו באמרם 'אל תפחד', והקטין נאות לבצע את השיחה באמצעות הרמקול כשהוא אוחז במכשיר בידו. אלא שאז חטפו הנאשמים את מכשיר הטלפון והחלו לנסוע מהמקום".

בגזר הדין כותבת השופטת על עבירות הגניבה כי "המעשים כוונו כלפי 'טרף קל', קרבנות קטינים אשר הנאשמים סברו כי יתפתו לבקשה לבצע שיחה. במעשים אלה יש כדי לפגוע באופן ממשי בתחושת הביטחון של הקטינים ובנכונותם לסייע לזולת". בגין חטיפת הטלפונים הסלולריים הושתו על הנאשם ואחיו 12 חודשי מאסר בפועל.