מבקר המדינה לשעבר על גזר הדין לאולמרט: "נעשה צדק"

בריאיון מיוחד אחרי ההרשעה והעונש שהוטל על רה"מ לשעבר, מבהיר אחד ממבקריו החריפים שהוא אינו מופתע. "ידיעות, תחושות וחומרים שראיתי הצביעו על כך שיש שחיתות", אמר מיכה לינדנשטראוס. "הערכתי שיש איתו בעיות קשות לגבי טוהר המידות"

אחד ממבקריו הקשים של אהוד אולמרט בתקופת כהונתו כראש ממשלה היה מבקר המדינה דאז השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס. היום, אחרי גזר הדין ששלח את אולמרט לשש שנים בכלא בשל עבירות שחיתות, הוא חש סיפוק. "אני מרגיש שנעשה צדק", אמר לינדנשטראוס בריאיון ל"פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ידיעות, תחושות וחומרים שראיתי קודם לכן בנוגע לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הצביעו על כך שיש חוסר ניקיון כפיים, שיש שחיתות", אמר לינדנשטראוס. "הנושא נבדק באמות מידה משפטיות ונעשה צדק. הערכתי כל הזמן שראש הממשלה לשעבר הוא אדם שיש איתו בעיות קשות לגבי טוהר המידות".

השופט דוד רוזן הגדיר את ראש הממשלה לשעבר "פושע" ו"בוגד" ושלח אותו למאסר ממושך בשל קבלת שוחד. למרות שיש במערכת המשפט מי שביקרו את העונש הכבד ואת סגנונו של רוזן, השופט בדימוס לינדנשטראוס מגבה את הפסיקה.

"לאור ניסיוני עם חבריי השופטים, הרושם שלי הוא שאם השופטים אומרים את דברם - הם עושים זאת על פי ראיות שבפניהם, וכך גם במקרה הזה", אמר. "צריך לסמוך על השופט שעוסק בדברים האלה שהוא עושה זאת באופן ניטרלי כפי שעשה השופט במקרה הזה".

אולמרט השבוע (יותם רונן)

המבקר לשעבר חקר פרשיות רבות בהן היה מעורב לכאורה אולמרט, אך רובן לא הגיעו להליך משפטי. בין השאר – הבית ברחוב כרמיה, פרשת העטים, המינויים הפוליטיים ועוד. אולמרט חש אז שהמבקר רודף אותו. "התחושה מוטעית לחלוטין", אומר היום לינדנשטראוס. "לא הייתה שום רדיפה מצדי או מצד עוזריי. נהגנו בכל אמות המדינה בהן אנחנו נוהגים בכל מקרה".

יועץ התקשורת של אולמרט אמיר דן מסר בשמו: "איננו רואים לנכון להגיב לדבריו של המבקר לשעבר שפתח נגדו אין ספור בדיקות שכולן, למעט אחת, נסגרו".