אישום נגד החשודים ברצח יפתח גריידי ז"ל: "תקפו בסכין קצבים ומזלג גריל"

ארבעת החשודים במעורבות ברצח החייל יפתח גריידי ז"ל הובאו היום לבית המשפט, שם הוגשו נגדם כתבי האישום. בן גניש הואשם ברצח, מני דבוש הואשם בהריגה, ושני החשודים הנותרים – שי קלדרון וחשוד נוסף ששמו אסור לפרסום – הואשמו באי מניעת פשע. על פי כתב האישום, הרצח בוצע במזלג גריל וסכין קצבים שנלקחו ממטבח המועדון

יפתח גריידי ז"ל (פייסבוק)

כתב אישום בגין רצח הוגש הבוקר (ה') נגד בן גניש, שדקר למוות את החייל יפתח גריידי ז"ל במועדון "שש" ברעננה. כתבי אישום הוגשו גם נגד שלושת החשודים הנותרים: מני דבוש הואשם בהריגה ושי קלדרון וחשוד נוסף, ששמו עדיין אסור בפרסום, הואשמו באי מניעת פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, ארבעת הנאשמים בילו לפני כחודש במועדון "שש" ברעננה, בשעה שגם גריידי ז"ל בילה שם עם חבריו. מכתב האישום עולה כי במהלך אותו ערב ניסה קלדרון ליצור מגע עם ידידתו של גריידי במספר הזדמנויות.

למרות התנגדותה, המשיך קלדרון במעשיו עד אשר נחלצו חבריה לעזרתה. בעקבות המקרה התפתחה קטטה במועדון, בין הנאשמים לבין גריידי וחבריו. מאבטחי המועדון הפרידו בין החבורות שהתקוטטו, והוציאו את גריידי מהמועדון כשהוא זב דם מאפו.

בן גניש, ארכיון

הפרקליטות ביקשה הארכת מעצר עד תום ההליכים

בשלב הזה גמלה בלבו של גניש ההחלטה להביא למותו של מי מבני חבורתו של המנוח, ולשם כך נכנסו הנאשמים למטבח המועדון, שם נטל גניש מזלג גריל ארוך בעל שתי שיניים וסכין קצבים. הוא יצא החוצה מהמטבח כשהכלים החדים מוסתרים מתחת לבגדיו. בכתב האישום צוין ששוטף הכלים במועדון ניסה לעצור את גניש בדרכו החוצה מהמטבח, אך גניש הדף אותו לעבר הקיר.

ארבעת הנאשמים התקדמו לעבר שער היציאה, ובשלב מסוים העביר גניש את המזלג לדבוש. תחילה, ניסה גניש לדקור את אחד מחבריו של גריידי, אך הסכין נשמטה מידו וחברו של גריידי נמלט בחזרה לתוך המועדון.

גניש הרים מיד את הסכין והבחין בגריידי שהיה מעברו החיצוני של שער המועדון. גניש ודבוש הדפו את גריידי לעבר הקיר, דחפו אותו והלמו בו באגרופיהם, ודבוש אף דקר את גריידי בגב ידו השמאלית באמצעות המזלג. לאחר מכן גניש דקר את גריידי בסכין, וכל ארבעת הנאשמים נמלטו מהמקום.

פרקליטות מחוז מרכז דרשה להאריך את מעצרם של גניש ודבוש עד תום ההליכים, בטענה כי נשקפת מהם מסוכנות גבוהה וכי קיים חשש ממשי לשיבוש הליכי משפט.