יממה אחרי: אישום נגד תוקף זועבי

בבית משפט השלום בתל אביב הוגש כתב אישום נגד ארטמי קזרוב, פעיל ימין בן 28, לאחר שתועד אתמול כשהוא שופך משקה על חברת הכנסת חנין זועבי במהלך כנס פוליטי ברמת גן. עו"ד בן גביר המייצג את הנאשם: "נדמה שהיועמ"ש וינשטיין סבור שדמה של זועבי סמוק יותר משל רוב אזרחי ישראל"

ארטמי קזרוב, פעיל ימין בן 28, הואשם היום (רביעי) בתקיפת חברת הכנסת חנין זועבי אתמול בכנס פוליטי שנערך במכללת רמת גן. במהלך התפרעות שפרצה בכנס תועד קזרוב כשהוא שופך בקבוק משקה על ראשה של חברת הכנסת. בית המשפט שלח אותו למעצר בית עד ליום חמישי הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"חבל שהפרקליטות לא מגלה זריזות שכזאת כאשר אונסים ילדות וכאשר מכים קשישים ופוגעים בנערים", אמר עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הנאשם. "נדמה שהיועץ וינשטיין סבור שדמה של זועבי סמוק יותר משל רוב אזרחי ישראל, שלא לדבר על כך שאפילו כאשר חברי כנסת מהימין הותקפו, מעולם לא ראינו ולא שמענו על זריזות שכזאת".

הנאשם בתקיפת זועבי (דני ציון)

התקרית האלימה התרחשה אתמול במהלך כנס "נשים בפוליטיקה" שבו נכחו חברות כנסת ממפלגות שונות - ובהן גם ח"כ זועבי. מכתב האישום עולה כי בסמוך לשעה 12:00 הגיע הנאשם למקום ביחד עם עשרות פעילי ימין אחרים. "במהלך הכנס הפריעו הפעילים לזועבי לשאת את דבריה, התקהלו סביב הבמה והחלו לקרוא לעברה קריאות גנאי", נכתב.

אמש הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לבחון את התבטאויותיו של ברוך מרזל, מועמד מפלגת "יחד", שעוד לפני האירוע האלים כתב איום מרומז ואחרי המהומה בירך על תקיפת ח"כ זועבי. בנוסף, ביקש וינשטיין לקבל עדכונים לגבי הטיפול בתקרית האלימה בכנס.

ההתפרעות בכנס (פוראת נסאר)

"הבטחנו - וקיימנו!", כתב מרזל בעמוד הפייסבוק שלו לאחר התקרית. "חנין זועבי הוזמנה היום להרצות במרכז האקדמי ברמת גן, כפי שאמרתי בבוקר שאעשה הכל כדי לא לתת לה לדבר - אכן קרה. פעילי 'עוצמה יהודית' היקרים יחד עם הסטודנטים שהשפיות במדינת ישראל יקרה להם - פוצצו את הכנס וחנין זועבי הורדה בכח על כוחות הבטחון מהבמה".