קרינה בריל, הנאשמת ברצח שני ילדיה, ילדה בן

האם שהייתה בהיריון, בזמן הרצח, ילדה בניתוח קיסרי בהשגחת סוהרות מכלא נווה תרצה, בו היא מוחזקת. התינוק יועבר לידי בן זוגה של בריל, אבי הילד, שמתגורר בחו"ל. במקביל נמשך משפטה של בריל, לאחר שהפסיכיאטר קבע כי היא כשירה לעמוד לדין

ילדה בניתוח קיסרי. בריל (חדשות 2)

קרינה בריל, המואשמת ברצח ילדיה בחודש ספטמבר האחרון בירושלים, ילדה אתמול (ג') ילד נוסף. הלידה בוצעה בניתוח קיסרי בבית החולים אסף הרופא בליווי סוהרות מכלא נווה תרצה, בו מוחזקת בריל כעצירה במהלך משפטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילד יעבור לרשות האב, בן זוגה של בריל בשנים האחרונות, המתגורר בחו"ל. משירות בית הסוהר נמסר כי "הלידה עברה ללא אירועים חריגים והעצירה נמצאת תחת השגחת שב"ס עד לשחרורה מבית החולים".

בחודש נובמבר האחרון דווח כי האם, הנאשמת ברצח, נמצאת בהריון, ואף הייתה בתחילת הריונה בזמן המעשה. פרקליטה של בריל, עו"ד אריאל הרמן, טען כי ההריון גרם לבריל לנהוג בחוסר שפיות, בעת המעשה, והבהיר אז כי היא מעוניינת להמשיך בהריון ולהחזיק בילד.

"היא נכנסה להיריון לפני הרצח - מאחר ובזמן הרצח היא כבר הייתה בהיריון, יכול להיות שהייתה לכך השפעה על מעשייה בעקבות מחלתה הפסיכיאטרית". הסביר עורך הדין.

שב"ס: לא פעם ראשונה שעצירה בהיריון

קרינה בריל הובהלה בחודש נובמבר לבית החולים הדסה עין כרם לאחר שניסתה לשים קץ לחייה, שם נערכה לה בדיקה שגילתה כי בזמן הרצח היא נשאה ברחמה תינוק. "זאת לא הפעם הראשונה שיש עצירה בהריון", ציינו אז גורמים בשב"ס.

משפטה של בריל, הנאשמת ברצח ילדיה - איגור בן ה-7 ומירה בת ה-5 - מתנהל בימים אלה, לאחר שבחודש נובמבר קבע הפסיכיאטר המחוזי כי היא כשירה לעמוד לדין.

עמדת הפסיכיאטר מנוגדת לחוות דעת שהציגו סנגוריה של בריל, שניתנה ע"י בית חולים ברוסיה, לפיה בריל סובלת מהפרעה נפשית. "מצבה הנפשי והגופני יציב, היא אינה זקוקה להמשך אשפוז פסיכיאטרי", קבע הפסיכיאטר.

בחודש אוקטובר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד קרינה בריל. כתב האישום מגולל את השתלשלות האירועים שהובילה בסופו של דבר לרצח המזעזע שבוצע בדירת האם בירושלים.

בריל, שעלתה לארץ לפני כשנה חוותה קשיי קליטה רבים ובין השאר תואר כי נקטה באלימות כלפי אחד מילדיה ובמהלך ראש השנה האחרון אף ניסתה להתאבד.

עוד עולה כי היא טופלה במשך התקופה האחרונה על ידי גורמי הרווחה. בשלב מסוים הביעה חשש מכך שהרשויות יוציאו את ילדיה מחזקתה. יממה לפני פגישה שקבעו הרשויות עמה, בריל ציינה בפני אחותה נדיה כי לא תאפשר לאף גורם לקחת את ילדיה ממנה, וכי היא מתכוונת לפגוע בהם ובעצמה.