בר-און לשופט רוזן: "למי אתה קורא בוגד?"

בריאיון למהדורה המרכזית תקף רוני בר-און, מקורבו של אולמרט, את השופט דוד רוזן בחריפות. "מה אתה יודע על מה שאולמרט עשה בחדרי חדרים?", שאל בר-און עקב גזר הדין של רוזן. "מי שלוקח שוחד אינו בוגד"

השר לשעבר רוני בר-און, מקורבו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, יצא הערב (ג') במתקפה חריפה נגד השופט דוד רוזן בעקבות גזר הדין החמור נגד אולמרט, ובעיקר נגד ההתבטאויות הקשות של השופט. "למי אתה קורא בוגד, כבוד השופט?", תקף בר-און את רוזן בריאיון למהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא הופתעתי מגזר הדין, שמתכתב היטב עם הכרעת הדין. מה שהדהים אותי ואת אולמרט זה הביטויים של השופט בגזר הדין: בוגד, פושע, חזירות", אמר בר-און. "בית המשפט העליון קורא לצדדים המתדיינים בפניו להתבטא בריסון ובאיפוק. בכתיבת גזר הדין היום לא היה ריסון".

"למי אתה קורא בוגד?", השופד דוד רוזן (יותם רונן)

"מי שלוקח שוחד אינו בוגד", הדגיש בר-און. "הוא עבריין שעובר עבירות קשות, אבל הוא לא מי שמכונה בוגד בחוק העונשין. לו היה מורשע בבגידה היה צריך לגזור עליו מיתה. השופט הלך כמה גשרים רחוק מדיי עם הכתיבה שלו".

בר-און: "אולמרט לא יישב בכלא"

"מה אתה יודע על מה שאולמרט עשה בחדרי חדרים שבהם היו רק מתי מעט?", פנה בר-און לשופט רוזן. "מה אתה יודע על החלטות שהוא קיבל בשעות קשות ועל מבצעים שהוא הוציא אל הפועל?".

"מי שלקח שוחד הוא לא בוגד" (רויטרס)

בר-און העריך כי למרות גזר הדין חמור, אולמרט לא יישלח בסופו של דבר אל הכלא. "דיברתי עם המון אנשי מקצוע, שופטים בכירים - מכהנים ובדימוס - ולא אגזים אם אומר ששמונה מעשרה ששוחחו איתי קבעו כי זהו פסק דין שצריכה להיות בו התערבות של בית המשפט העליון", אמר.

בנוסף לכך העריך בר-און כי התבטאויותיו החריפות של השופט רוזן בגזר הדין עשויים לסייע לאולמרט בבואו לערער על הכרעת הדין ועל חומרת העונש.

מקורביו: "הוא מאמין שלא יישב בכלא"

"הוא מאמין אמונה שלמה שזה ישתנה ושהוא לא יישב בכלא", אמר לחדשות 2 Online עו"ד דב וייסגלס, מקורבו של אולמרט. "זה לא קורה מחר ולא מחרתיים - יש זמן". עם זאת, הוא ציין כי גזר הדין היה בהחלט קשה ומפתיע בחומרתו.

"הופתענו מאוד כי גזר הדין הוא חמור מאוד ביחס לפסקי הדין שניתנו עד היום. ב-10 השנים האחרונות ראשי רשויות מקומיות שהורשעו בשוחד נשלחו לעונשי מאסר קצרים יותר", הוא המשיך - ואמר כי שוחח עם אולמרט בימים האחרונים: "הוא איש חזק ושקול אבל ידע שזה הולך לקראת כלא".

עו"ד משה ישראל, גם הוא מקורבו של ראש הממשלה לשעבר ששוחח איתו, העריך כי יש סיכויים טובים מאוד בערעור: "אני מבין את הגישה של השופט להחמיר אבל השופט עצמו קבע שהוא לא סטה מן השורה ולא נתן הטבות אלא רק הכסף שנטען שהוא קיבל תמורת הטבות". עוד הוסיף: "אני לא חושב שאולמרט חושב על כלא כעת כי הוא מניח שיהיה זכאי - הוא ממוקד כעת בערעור, הכלא זה לא מה שמעסיק אותו, הוא לא ציפה לעונש שהוא לא מאסר".

גזר הדין לאהוד אולמרט - הסיקור המלא:

פרקליט המדינה: "הולילנד - תמרור אזהרה"

מקורבי אולמרט: "הוא מאמין שלא יישב בכלא"

גזר הדין של אולמרט: "פעלו מחמדנות וחזירות"

תגובות במערכת הפוליטית: "שיעור חשוב לנבחרים מושחתים"

סיפורו של אולמרט: מבנימינה, לראשות הממשלה - ולכלא

שב"ס מקים צוות מיוחד ל"אסיר אולמרט"

מקורבי אולמרט: "העונש חורג מכל פרופורציה"

גזר הדין בפרשת הולילנד: כל העונשים

אולמרט נשלח לשש שנות מאסר בפועל

גזר הדין המלא