לאחר גזר הדין: אולמרט ייכלא עם אסירים נוספים?

בשירות בתי הסוהר מקיימים דיונים רבים לאחר גזר הדין של אולמרט, שכן הם צריכים להיערך לקליטת ראש הממשלה לשעבר ומדובר במשימה מורכבת במיוחד. מהדיונים עד כה עולה כי אין כוונה לבודד אותו באגף נפרד אלא במחיצת אסירים נוספים. אחת האפשרויות: לכלוא אותו בתת אגף בכלא מעשיהו

כלא מעשיהו. ארכיון (עודד קרני, MAKO)

לראשונה בתולדות המדינה: ראש ממשלה יישב בכלא, ובשירות בתי הסוהר נערכים לקראת הגעתו - מה שדורש תכנונים ודיונים רבים, שכן מדובר במשימה מורכבת במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיונים שהתנהלו עד כה, מסתמן כי אין כוונה לבודד את אולמרט באגף נפרד, אלא הוא צפוי להיות מוחזק במחיצת כמה אסירים נוספים. בשב"ס ממתינים כעת לדרישות הביטחונית שיעביר שירות הביטחון הכללי ורק אז יחלו לחפש עבורו כלא מתאים.

אחת האפשרויות שתיבחן היא האגף האזרחי בכלא מעשיהו. מדובר למעשה בתת אגף שממוקם צמוד לאגף התורני שבו מוחזק נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ובו מוחזקים 12 אסירים. אם תיבחר האפשרות הזאת, האגף הזה יפונה וישופץ בכל הקשור למיגון.

אם האופציה הזו תיבחר לבסוף, האגף יאוכלס באסירים חדשים שיענו על הקריטריונים שיעביר השב"כ, וגם הסוהרים ייבחרו בקפידה. הבעיה העיקרית באפשרות הזאת היא שכלא מעשיהו מיושן מאוד, ולכן אפשרות נוספת שתיבדק היא מכלול בתי הכלא בשרון.

אולמרט בבית המשפט (יותם רונן)

"הסיכוי לזכות בערעור גבוה"

לאחר שהבוקר (ג') השופט דוד רוזן גזר על אולמרט 6 שנות מאסר בפועל לאחר שהורשע בשוחד, הביעו בסביבתו תמיהה על העונש הכבד לטענתם שניתן. מקורביו סיפרו לחדשות 2 Online כי הסיכוי לזכות אותו בערעור לבית המשפט העליון הוא גבוה.

"הוא מאמין אמונה שלמה שזה ישתנה ושהוא לא יישב בכלא", אמר לחדשות 2 Online עו"ד דב וייסגלס, מקורבו של אולמרט. "זה לא קורה מחר ולא מחרתיים - יש זמן".

"מאמין שלא יישב בכלא" (יותם רונן)

אמנון סטרשנוב, שופט בית המשפט המחוזי בת"א לשעבר אמר בתכניתנו "שש עם" כי יש סיכוי לערעור. "אני לא חושב בניגוד לפרשנים או לדברים ששמעתי שהסיכויים בערעור במקרה זה בטלים. בכל ערעור יש סיכוי ובהחלט בערעור שמבוסס על ממצאים שבהן בבחינת ראיות נסיבתיות", הוא ציין. "מה שבית המשפט קבע זה על סמך ההיגיון, השערות והנחות שאולי יש בהן היגיון אבל ספק רב אם יש בהם ראיות של ממש".

גזר הדין לאהוד אולמרט - הסיקור המלא:

מקורבי אולמרט: "הוא מאמין שלא יישב בכלא"

גזר הדין של אולמרט: "פעלו מחמדנות וחזירות"

תגובות במערכת הפוליטית: "שיעור חשוב לנבחרים מושחתים"

סיפורו של אולמרט: מבנימינה, לראשות הממשלה - ולכלא

שב"ס מקים צוות מיוחד ל"אסיר אולמרט"

מקורבי אולמרט: "העונש חורג מכל פרופורציה"

גזר הדין בפרשת הולילנד: כל העונשים

אולמרט נשלח לשש שנות מאסר בפועל