ייצוגית נגד סלקום ופלאפון: הסתירו שירות חסימת זיהוי מתקשר חינמי

43* הוא שירות חסימת הזיהוי המוכר ביותר בקרב משתמשי הסלולר. אך בעוד שחברות הסלולר סלקום ופלאפון גובות עבור השירות תשלום, מקדמות שאר החברות את שירות #31# המספק תוצאה דומה בחינם. בתביעה ייצוגית שהוגשה באחרונה, נטען כי שתי החברות מסתירות במכוון את השירות במטרה שלא לפגוע ברווחים

אף אחד לא סיפר לכם שיש שירות דומה בחינם (רז חסון)

תביעה ייצוגית הוגשה באחרונה נגד חברות הסלולר סלקום ופלאפון, בטענה שהן מקדמות בקרב לקוחותיהן שירות חסימת זיהוי מתקשר הכרוך בתשלום, ומסתירות מהם במכוון שירות מקביל המסופק בחינם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב התביעה, טוענים התובעים כי החברות מנצלות למעשה את בורותם של חלק מהצרכנים בנושא, וממשיכות לגבות מהם במשך שנים תשלום עבור שירות שניתן לצרוך ללא עלות. "סלקום ופלאפון בחרו משיקולים כלכליים פסולים להפר הוראות דין ונורמות התנהגות", נכתב בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד ישראל שלו ועו"ד טל דוד טישמן. "באמצעות כך, גרפו לכיסן רווח המסתכם ביותר מ-100 מיליון שקלים". סך הכל דורשים התובעים פיצויים של יותר מ-140 מיליון שקלים.

שירות 43* מאפשר לכל מתקשר מטלפון נייד לחסום את זיהוי המספר בחיוג אל נמען כלשהו, אך תמורתו יחויב המתקשר מרשתות סלקום ופלאפון ב-50 אגורות לכל דקת שיחה. לא רבים יודעים שגם חיוג #31# לפני מספרו של הנמען, מספק חסימת זיהוי דומה שאינה כרוכה בתשלום כלל.

לטענת התובעים, באתרי האינטרנט של הרשתות אורנג' וגולן טלקום, לשם השוואה, ניתן לציבור הלקוחות הסבר גלוי על אופן הפעלת שירות #31# הפטור מתשלום. על שירות 43* שסופק בעבר בחינם, החלה חברת פלאפון לגבות תשלום משנת 2006. חברת סלקום נקטה צעד דומה 4 שנים לאחר מכן.

מחברת פלאפון נמסר: "התביעה טרם נתקבלה, נגיב על הטענות בבית המשפט".

מחברת סלקום לא נתקבלה תגובה.